REKLAMA
Autor: Redakcja Farmacja.pl Opublikowano: 16 sierpnia 2018

10 tysięcy e-recept

Artykuł pochodzi z serwisu
Pod koniec sierpnia zakończy się pierwszy etap pilotażu e-recepty, poświęcony przede wszystkim kwestiom programistycznym. 10 tysięcy z nich w Siedlcach i Skierniewicach wystawiło ponad 40 lekarzy.

Ponad 5 tysięcy recept wystawiono pacjentom powyżej sześćdziesiątego roku życia, a łącznie skorzystało z nich już ponad 2 tysiące pacjentów. Niemalże taką samą liczbę e-recept wystawiła rekordzistka-lekarka, wystawiając co piątą z nich. W najbliższym czasie do pilotażu dołączą kolejne miejscowości: Chełm, Krynica-Zdrój i Polanica-Zdrój.

Drugi etap pilotażu będzie poświęcony przede wszystkim wyzwaniom organizacyjnym. Chodzi o przetestowanie wdrażania projektu w warunkach zbliżonych do tych, w których e-recepta będzie wprowadzana w całym kraju i uchwycenie ewentualnych słabych punktów, by była możliwość ich poprawienia.

REKLAMA

Warunkiem skorzystania z elektronicznej postaci e-recepty jest założenie Internetowego Konta Pacjenta, co nie spotyka się z dużym odzewem wśród starszych pacjentów, dlatego też wybierają oni równouprawioną formę e-recepty – jej wydruk.

REKLAMA

Niemniej, przepisy regulujące kwestie związane z wystawianiem e-recept przewidują i będą przewidywać nawet wtedy, gdy e-recepta zacznie obowiązywać w całym kraju po podłączeniu wszystkich aptek i wszystkich placówek możliwość wystawienia tradycyjnej recepty na wypadek awarii.

Artykuł pochodzi z serwisu
REKLAMA
REKLAMA

Udostępnij tekst w mediach społecznościowych