REKLAMA
Autor: Redakcja mgr farm Opublikowano: 28 sierpnia 2018

22-latek nakradł w aptekach kosmetyków za 9 tys. zł

Artykuł pochodzi z serwisu

Schemat działania złodzieja był podobny w przypadku każdej z okradzionych aptek. Mężczyzna chował kosmetyki do torby, a następnie próbował opuścić placówkę nie wzbudzając podejrzeć obsługi. W jednym przypadku bez problemu wyszedł z kosmetykami o wartości ponad 4 tys. zł. Za drugim razem doszło do szarpaniny z pracownikiem apteki.

Białostoczanin usłyszał łącznie 4 zarzuty, w tym dwóch kradzieży, kradzieży rozbójniczej i oszustwa. (fot. policja.pl)

W miniony piątek kryminalni z Komisariatu Policji IV w Białymstoku zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież kosmetyków. Do zdarzenia doszło trzy dni wcześniej w jednej z miejscowości na terenie powiatu. 22-latek wszedł do jednej z aptek, a następnie ukradł kosmetyki o łącznej wartości blisko 4 tysięcy złotych.

REKLAMA

Mundurowi z „czwórki” prowadzący sprawę szybko ustalili, że nie był to jedyny tego typu czyn na koncie złodzieja. Okazało się, że miesiąc wcześniej dokonał on jeszcze dwóch kradzieży, w tym kradzieży rozbójniczej w jednej z białostockich galerii handlowych.

REKLAMA

Schemat działania 22-latka był podobny. Mężczyzna, w obu przepadkach, schował kosmetyki do torby. Za pierwszym razem udało mu się opuścić aptekę nie wzbudzając podejrzeń obsługi. Natomiast w przypadku drugiej kradzieży mężczyzna został zauważony przez pracownika lokalu, któremu jednak nie udało się powstrzymać złodzieja. 22-latek szarpiąc i popychając pracownika apteki zdołał uciec. Łącznie łupem złodzieja padł towar na kwotę ponad 5 tysięcy złotych.

Mundurowi prowadzący sprawę ustali także, że 22-latek dopuścił się również oszustwa. Z zebranych przez policjantów materiałów wynika, że mężczyzna pod koniec lipca wynajął pokój w jednym z białostockich hoteli. Mieszkał w nim przez kilka dni i nie uregulował opłaty za pobyt. Białostoczanin usłyszał łącznie 4 zarzuty, w tym dwóch kradzieży, kradzieży rozbójniczej i oszustwa. Wszystkie w warunkach recydywy, gdyż był już karany za podobne przestępstwa. Decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.

Źródło: KMP Białystok

Tagi:
Artykuł pochodzi z serwisu
REKLAMA
REKLAMA

Udostępnij tekst w mediach społecznościowych