REKLAMA
Autor: Redakcja mgr farm Opublikowano: 14 lutego 2019

23-latek miał podrobioną receptę. Pracownica apteki zadzwoniła na Policję.

Artykuł pochodzi z serwisu
REKLAMA

Za pomocą programów do obróbki grafiki 23-latek podrabiał recepty na leki psychotropowe. Wpadł, gdy pracownicy jednej z aptek powiadomili Policję o swoich wątpliwościach dotyczących autentyczności jednej z przyniesionych przez mężczyznę recept.

Policjanci z I koszalińskiego komisariatu odebrali telefon od pracownicy jednej z aptek, mieszczących się na terenie miasta. Kobieta poinformowała, że właśnie otrzymała, prawdopodobnie podronioną receptę na leki psychotropowe. Stwierdziła też, że mężczyzna, który przyniósł receptę, wciąż jest w aptece i czeka na wydanie zamówionych środków.

REKLAMA

Policjanci pojechali od razu na miejsce i zatrzymali 23-latka. Przyniesiona przez niego recepta faktycznie była fałszywa.

REKLAMA

W trakcie podjętych w tej sprawie działań kryminalni dokonali przeszukania pomieszczeń mieszkalnych należących do mężczyzny. Zabezpieczyli w nich leki oraz inne blankiety podrobionych recept, a także sprzęt komputerowy na którym fałszowano dokumenty.

Zatrzymany mężczyzna noc spędził w policyjnym areszcie. 23-latek już usłyszał zarzut podrabiania dokumentów, za które kodeks karny przewiduje do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: ŁW/ koszalin.policja.gov.pl

Artykuł pochodzi z serwisu
REKLAMA
REKLAMA

Udostępnij tekst w mediach społecznościowych