REKLAMA
Autor: Redakcja mgr farm Opublikowano: 12 listopada 2020

73% Brytyjczyków zaszczepiłoby się w lokalnej aptece przeciwko COVID-19

Artykuł pochodzi z serwisu
REKLAMA

Internetowe badanie przeprowadziło NPA w dniach 29 października – 2 listopada. Wynika z niego, że znaczna większość obywateli Wielkiej Brytanii, „zdecydowanie lub może” poddałaby się szczepieniu przeciwko COVID-19 w placówce aptecznej, gdy tylko taka szczepionka stałaby się dostępna.

Jednocześnie, blisko co piąty z 2 tys. respondentów (19%), nie zamierza poddać się takiemu szczepieniu wcale, podczas gdy pozostałe 8%, chce się zaszczepić, ale nie w placówce aptecznej.

Rezultaty badania, zaprezentowane 9 listopada podczas NPA Winter Conference, komentował przewodniczący NPA, Andrew Lane:

REKLAMA

Lokalne apteki mogą odegrać znaczącą rolę w programie szczepień przeciwko COVID-19, po tym, jak udowodniliśmy nasz potencjał w czasie programu NHS dotyczącego szczepień przeciw grypie (zobacz też: Wielka Brytania: 7 na 10 obywateli odwiedza apteki w czasie pandemii)

REKLAMA

Co więcej, jak dodawał Lane, społeczeństwo ma posiadać „wysoki poziom zaufania wobec lokalnych farmaceutów, co mogłoby stać się ważnym czynnikiem wspierającym pokonywanie wątpliwości oraz obaw związanych ze szczepionką przeciwko COVID-19″.

Przemawiając jeszcze przed ogłoszeniem firm Pfizer i BioNTech, dotyczącym skuteczności ich szczepionki, CEO NHS England and Improvement, Simon Stevens, miał podkreślić, że „kombinacja” dostawców, obejmująca również farmaceutów, będzie zaangażowana w przeprowadzanie szczepień przeciwko COVID-19 (czytaj również: Szczepionka przeciw COVID-19 opracowana przez firmy Pfizer oraz BioNTech skuteczna w 90 procentach).

AM/chemistanddruggist.co.uk

Artykuł pochodzi z serwisu
REKLAMA
REKLAMA

Udostępnij tekst w mediach społecznościowych