REKLAMA
Autor: Redakcja Farmacja.pl Opublikowano: 7 listopada 2016

Aflofarm wprowadza lek OTC z najwyższą dawką furaginy w Europie

REKLAMA

Furagina jest substancją, stosowaną w przebiegu zakażeń układu moczowego. Ma działanie przeciwbakteryjne – likwiduje przyczynę infekcji hamując rozwój bakterii, wywołujących zakażenia dolnych dróg moczowych. Aby uzyskać maksymalną skuteczność, furaginę należy stosować przez 7 – 8 dni, w regularnych odstępach czasu, w dawkach 400 mg w pierwszym dniu terapii oraz 300 mg w kolejnych dniach.

Do tej pory wszystkie leki dostępne w Polsce oferowały furazydynę w dawce 50 mg. To sprawiało, że pacjent powinien przyjmować aż 6 do 8 tabletek dziennie. Taką samą dawkę zawierały zarówno produkty dostępne bez recepty, jak i wydawane z przepisu lekarza.

Innowacyjność leku Dafurag Max tkwi przede wszystkim w ułatwieniu tzw. compliance – czyli przestrzegania zaleceń terapeutycznych. Do tej pory, ze względu na skomplikowany schemat (dużą liczbę tabletek przyjmowanych kilka razy dziennie) wielu pacjentów gubiło się w dawkowaniu i pomimo zaleceń, rezygnowało z prawidłowego stosowania leku po ustąpieniu pierwszych objawów. Dawkowanie leku Dafurag Max jest prostsze i efektywniejsze – stosowana liczba tabletek jest mniejsza o połowę i tym samym mamy większą pewność, że pacjent odbędzie terapię skutecznie i bezpiecznie, mówi Hanna Wahl – Dyrektor ds. Rozwoju Aflofarm Farmacja Polska.

REKLAMA

Infekcje dolnych dróg moczowych, tj. cewki moczowej i pęcherza moczowego, dotykają co piątą kobietę. Objawami choroby są ból lub uczucie dyskomfortu czy pieczenia podczas oddawania moczu, parcie na pęcherz, częste oddawanie moczu oraz bóle podbrzusza. Często zakażenia mają charakter nawracający. Profilaktyka zakażeń układu moczowego polega na właściwym nawodnieniu organizmu oraz przyjmowaniu probiotyków, normalizujących fizjologiczną florę bakteryjną. Skuteczne jest także stosowanie preparatów ziołowych, w tym przetworów z żurawiny.

REKLAMA

Źródło: materiały prasowe

Artykuł pochodzi z serwisu
REKLAMA
REKLAMA

Udostępnij tekst w mediach społecznościowych