| farmacja.pl

farmacja.pl - 21.02.2018

Nowelizacja wprowadzająca e-receptę trafiła do Sejmu

Zmian wymagało prawo farmaceutyczne, a także ustawy: o systemie informacji w ochronie zdrowia, o świadczeniach zdrowotnych, o zawodzie felczera, zawodach lekarza i lekarza dentysty i refundacyjna.

farmacja.pl - 21.02.2018

Poseł chce zamknięcia aptek sieci Gemini?

- Od dłuższego czasu mamy do czynienia z dużą falą odwołań od decyzji Wojewódzkich Inspektorów Farmaceutycznych od zezwoleń na prowadzenie aptek ogólnodostępnych sieci Gemini - pisze poseł Klawiter. - Podmiot ten jest członkiem grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów, której członkowie prowadzą na terenie woj. pomorskiego więcej niż 1% aptek ogólnodostępnych.

farmacja.pl - 21.02.2018

Problem z dostępem do Xarelto? UOKiK prosi aptekarzy o kontakt

Małgorzata Cieloch, rzeczniczka prasowa UOKiK, poinformowała nas, że do Urzędu sporadycznie trafiają zawiadomienia dotyczące potencjalnych naruszeń prawa konkurencji dokonywanych przez przedsiębiorców z branży farmaceutycznej.

farmacja.pl - 21.02.2018

Efekt "AdA" nadal trwa. Nowych aptek jak na lekarstwo...

Na początku września 2017 zaprezentowaliśmy dane dotyczące liczby wniosków o wydanie zezwolenia na nową aptekę, jakie wpłynęły do Wojewódzkich Inspektorów Farmaceutycznych w całej Polsce. Wyliczenia obejmowały okres od stycznia do lipca 2017 - a więc dotyczyły ważnego przełomu na rynku aptecznym, jakim było wejście w życie tzw.

farmacja.pl - 20.02.2018

Lizak na ból gardła sam go może wywołać

Decyzja o wycofaniu preparatu z obrotu i użytkowania dotyczy serii od 21 do 27, z datą ważności 09.2018. Jak czytamy w dokumencie udostępnionym przez URPL, w procesie produkcji u kontrahenta zewnętrznego doszło do odchylenia w procesie produkcyjnym, które spowodowało zanieczyszczenie stwierdzone w dwóch lizakach z różnych serii. Wykryto w nich element narzędzia czyszczącego maszynę produkcyjną.

farmacja.pl - 20.02.2018

Octan uliprystalu może doprowadzić do uszkodzenia wątroby?

Firma Gedeon Richter Plc. w porozumieniu Europejską Agencją Leków (EMA) oraz Urzędem Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych (URPL) informuje, że EMA prowadzi przegląd danych odnoszących się do korzyści i ryzyka związanych ze stosowaniem octanu uliprystalu (produkt leczniczy Esmya).

farmacja.pl - 20.02.2018

Gdzie brakuje farmaceutów poszukujących pracy?

- Wyniki badania wskazują, że w rozpoczynającym się roku nadal będą występować problemy ze znalezieniem pracowników. Według prognoz wzrośnie udział zawodów deficytowych, tj. takich, w których będzie występować niedobór pracowników, zmniejszy się natomiast liczba zawodów nadwyżkowych, szczególnie w dużych miastach.

Redakcja mgr.farm - 20.02.2018

"Pracodawca zmusza mnie do chodzenia po aptekach konkurencji"

„Od jakiegoś czasu mój pracodawca zmusza mnie do tego, abym chodził po aptekach konkurencji pytał o ceny, robił drobne zakupy w celu zbierania paragonów i analizowania ilości pacjentów w danej aptece. Takie działanie nie jest zgodnie w jakimkolwiek stopniu z moimi przekonaniami, a ponadto jest mi po prostu głupio robić takie rzeczy, gdyż w tych aptekach pracują moi znajomi, więc sami Państwo rozumieją....

farmacja.pl - 20.02.2018

Wojewoda unieważnił uchwałę w sprawie harmonogramu dyżurów aptek

Pod koniec ubiegłego roku Rada Powiatu podjęła uchwałę w sprawie ustalenia rozkładu godzin pracy aptek ogólnodostępnych na terenie powiatu pleszewskiego w 2018 roku. Wojewoda Zbigniew Hoffmann w swoim rozstrzygnięciu nadzorczym orzekł jednak nieważność uchwały ze względu na istotne naruszenie prawa.

farmacja.pl - 20.02.2018

Odebrał telefon w aptece, choć przed oczami miał tę naklejkę...

- Kultura wymaga, by w miejscach publicznych powstrzymać się od prywatnych rozmów. Z inną sytuacją jednak spotkał się czytelnik Wirtualnej Polski. Był bowiem świadkiem rozmowy mężczyzny, który stał przed nim kolejce w aptece - czytamy na stronach Wirtualnej Polski.

farmacja.pl - 20.02.2018

Farmaceuci mają obowiązek pełnienia usług publicznych… jak chirurdzy na wojnie

Starostwo Powiatowe stworzyło harmonogram, w którym taki obowiązek spada na wszystkie miejskie placówki po równo. Nie wszystkie apteki stosują się do nowych zasad. Według harmonogramu 13 aptek, które funkcjonują w Radzyniu Podlaskim ma naprzemiennie pełnić dyżur całodobowy w wyznaczone przez Starostwo tygodnie. Jednak jak przyznaje starosta Lucjan Kotwica, do urzędu docierają sygnały, że nie wszystkie placówki respektują grafik.

Anna Zacharzewska - 19.02.2018

Farmaceuta w Irlandii: możliwe posady dla farmaceutów w Irlandii*

Poprzedni wpis zakończyłam w momencie rejestracji w Pharmaceutical Society of Ireland, czyli instytucji nadającej prawo do praktykowania w Irlandii (czytaj więcej: Farmaceuta w Irlandii: jak nabyć prawo do pracy na Zielonej Wyspie?).

farmacja.pl - 19.02.2018

Prezes Aflofarmu wśród najbardziej wpływowych ludzi polskiej gospodarki

Oprócz niego na liście znaleźli się także m.in. Mateusz Morawiecki, Andrzej Duda, Marek Belka, Donald Trump, Emmanuel Macron, Theresa May czy Elon Musk.

Lista 50 najbardziej wpływowych ludzi polskiej gospodarki jest co roku publikowana przez Dziennik Gazeta Prawna. Pierwsze miejsce w najnowszym zestawieniu zajął Mateusz Morawiecki.

farmacja.pl - 19.02.2018

II Ogólnopolski Konkurs Opieki Farmaceutycznej.

Tematem tegorocznego konkursu będzie "Rola farmaceuty w dobie narastającego problemu samoleczenia". W zmaganiach wezmą udział chętni studenci farmacji z całej Polski, którzy zmierzą się z różnymi przypadkami pacjentów. Ich zadaniem będzie wykrycie i rozwiązanie problemów lekowych, a następnie zaproponowanie optymalnej farmakoterapii. Konkurs składa się z dwóch etapów.

farmacja.pl - 19.02.2018

II Ogólnopolski Konkurs Opieki Farmaceutycznej

Tematem tegorocznego konkursu będzie "Rola farmaceuty w dobie narastającego problemu samoleczenia". W zmaganiach wezmą udział chętni studenci farmacji z całej Polski, którzy zmierzą się z różnymi przypadkami pacjentów. Ich zadaniem będzie wykrycie i rozwiązanie problemów lekowych, a następnie zaproponowanie optymalnej farmakoterapii. Konkurs składa się z dwóch etapów.

Strony

PILNE
ZAMKNIJ
Oświadczenie

Dostęp do zawartości serwisu farmacja.pl jest możliwy
dla osób uprawnionych do wystawia recept
lub osób prowadzących obrót produktami leczniczymi.

Oświadczam, że jestem lekarzem, farmaceutą
lub osobą prowadzącą zaopatrzenie w produkty lecznicze.


Akceptuj