MGRfarm - 25.03.2017

Po lek czy do apteki?

Brzmi to wszystko karkołomnie? Postaram się zatem wyjaśnić to w miarę prosto. Niektórzy pacjenci są przywiązani do aptek i pracujących w nich farmaceutów do tego stopnia, że zawsze realizują recepty i wykupują leki w tym konkretnym miejscu. Nawet jeśli muszą przychodzić kilkukrotnie i czekać na sprowadzenie leku, to potulnie się podporządkowują. Oczywiście takich pacjentów najbardziej lubią sami farmaceuci.

farmacja.pl - 24.03.2017
farmacja.pl - 24.03.2017

Elżbieta Piotrowska-Rutkowska: Częściowy sukces

23 marca br. odbyło się posiedzenie Komisji Nadzwyczajnej ds. Deregulacji, która po raz kolejny obradowała nad poselskim projektem Prawa Farmaceutycznego. W wyniku głosowania posłowie opowiedzieli się za utrzymaniem kryteriów geograficzno-demograficznych przy powstawaniu nowych aptek. Ze swojej strony Komisja częściowo ograniczyła katalog podmiotów, które miałyby prawo uzyskać zezwolenie na prowadzenie apteki.

farmacja.pl - 24.03.2017
farmacja.pl - 24.03.2017

Niskie ciśnienie – później nie wyjdzie na zdrowie

Do takich wniosków doszli naukowcy analizując dane zebrane w ramach dużego badania oceny ryzyka miażdżycy, które rozpoczęło się w USA w 1987 r. Badanie to obejmowało 15 792 osoby w wieku 45-65 lat.

farmacja.pl - 24.03.2017

farmacja.pl z humorem #274

farmacja.pl z humorem #274

farmacja.pl - 24.03.2017

Farmaceuta w szpitalu powinien zarabiać tyle co lekarz

Zdaniem prezes NRA dysproporcje te w bardzo istotnym stopniu dotyczą obecnie farmaceutów szpitalnych. Elżbieta Piotrowska-Rutkowska proponuje by akt normatywny określający sposób ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego pracowników wykonujących zawody medyczne, zatrudnionych w podmiotach leczniczych, przyjmował zasadę, że farmaceuci są traktowani na takich samym zasadach jak lekarze.

farmacja.pl - 24.03.2017

Niech posłowie przestaną opóźniać tę ustawę

- Cokolwiek by o tej ustawie nie sądzić, to powinna być procedowana, bo z rynkiem farmaceutycznym trzeba zacząć coś robić. Skala patologii, które go drążą jest tak naprawdę straszna - mówił Soboń, odnosząc się do poselskiego projektu nowelizacji Prawa farmaceutycznego, który jest obecnie procedowany w Sejmie.

farmacja.pl - 24.03.2017

W przypadku aptek powinny działać zasady podaży i popytu

- Zgłoszone, a w zasadzie przekazane przez posła wnioskodawcę przy wejściu na posiedzenie niezwykle istotne poprawki, nie mają całkowitego poparcia. Zresztą sam fakt najpierw incydentu odrzucenia ustawy, a następnie jej ponownego skierowania do prac w komisji potwierdza, że temat jest dość złożony - mówi Schmidt w wywiadzie opublikowanym na politykazdrowotna.com.

Anna Załucka - 24.03.2017

Requiem dla snu

Samotna Sara spędza czas na oglądaniu teleturniejów, podjadając przy tym czekoladki. Jest szczęśliwa, kiedy telefonicznie zostaje poinformowana o zaproszeniu do telewizyjnego show. Przymierza wizytową czerwoną sukienkę, w której zamierza wystąpić przed kamerami (motyw marzenia o występie w czerwonej sukience w telewizji jest świetnie znany fanom filmu Roberta Zemeckisa „Ze śmiercią jej do twarzy”).

farmacja.pl - 24.03.2017

Apteki mają profity z wydawania zamienników?

– W tej chwili to apteki zaczęły decydować o tym, co pacjent zażywa. Możemy zrobić nawet taki eksperyment. Ja wypiszę recepty, a ktoś pójdzie z nimi do apteki. Gwarantuję, że w większości przypadków farmaceuta zaproponuje zamiennik. Dzieje się tak dlatego, ponieważ apteki zaczynają mieć profity z liczby sprzedawanych leków od producenta, z którym współpracują – mówi dla WP abcZdrowie dr n. med. Jerzy Friediger, chirurg i proktolog.

farmacja.pl - 24.03.2017

NIA o zakończeniu kształcenia techników

- Decyzja o wygaszeniu kształcenia w zawodzie technika farmaceutycznego jest racjonalna, przede wszystkim z uwagi na fakt, iż wielu absolwentów szkół policealnych - po ukończeniu tego kierunku - ma problem ze znalezieniem pracy. Ponadto, od wielu lat nie rozstrzygnięto kwestii wypracowania konkretnych rozwiązań zmierzających do podniesienia jakości kształcenia placówek prowadzących tego rodzaju kursy, w tym m.in.

farmacja.pl - 24.03.2017

Prokuratorzy zajmą się wywozem leków

Dotychczas śledczy nie kwapili się do udziału w postępowaniach związanych z odwróconym łańcuchem dystrybucji.

farmacja.pl - 23.03.2017
farmacja.pl - 23.03.2017

Nie będzie 'apteki dla aptekarza'?

Poprawkę o tej treści zgłosił Michał Cieślak - poseł ugrupowania Polska Razem, który był autorem wcześniejszego wniosku o odrzucenie .

Strony

PILNE
ZAMKNIJ
Oświadczenie

Dostęp do zawartości serwisu farmacja.pl jest możliwy
dla osób uprawnionych do wystawia recept
lub osób prowadzących obrót produktami leczniczymi.

Oświadczam, że jestem lekarzem, farmaceutą
lub osobą prowadzącą zaopatrzenie w produkty lecznicze.


Akceptuj