farmacja.pl - 23.06.2017
Anna Załucka - 23.06.2017

Między literaturą a medycyną

Dzięki współpracy trzech lubelskich instytucji naukowych: Uniwersytetu Marii Skłodowskiej-Curie, Uniwersytetu Medycznego i Lubelskiego Towarzystwa Naukowego w latach 2003-2012 odbywały się spotkania przedstawicieli świata naukowego i literaturoznawców, które zaowocowały serią esejów na temat związku medycyny i literatury. Eseje, zebrane w książce pt.

farmacja.pl - 23.06.2017

Gdzie farmaceuci zarabiają najwięcej?

Farmacja.pl podsumowuje dane zebrane w ramach "Barometru Płac" z ostatnich 6 miesięcy. Wynika z nich, że średnia pensja netto dla kierownika apteki wynosi 4577,35 zł. Nieco mniej, bo 3175,14 zł zarabia przeciętny magister farmacji, a 2073,68 to średnie wynagrodzenie technika farmaceutycznego.

farmacja.pl - 23.06.2017

Zemsta mafii lekowej? Pierwsze słyszę.

We wczorajszym wydaniu Dziennika Gazety Prawnej pojawił się artykuł "Wypadek czy zemsta za ściganie mafii lekowej?", opisujący to tragiczne wydarzenie. Doszło do niego w ubiegłą sobotę około południa w Komorowie. Z ustaleń funkcjonariuszy policji wynika, że kierujący volkswagenem 20-latek zjechał na przeciwny pas i doprowadził do czołowego zderzenia z jadącą zgodnie z prawem toyotą.

farmacja.pl - 23.06.2017

Technicy rozczarowani spotkaniem w Ministerstwie Zdrowia

- W trakcie spotkania pani Katarzyna Chmielewska Dyrektor Departamentu Szkolnictwa w Ministerstwie Zdrowia przedstawiła nowe, nieznane nam wcześniej, powody podtrzymania decyzji o wygaszeniu kształcenia techników farmaceutycznych - czytamy w oświadczeniu opublikowanym na Facebooku.

farmacja.pl - 23.06.2017

Breaking Bad po polsku

O sprawie dwóch braci skazanych za kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą, która wywoziła z Polski do Czech setki tysięcy tabletek leków z pseudoefedryną pisaliśmy na początku czerwca (czytaj więcej: Hurtownie farmaceutyczne, apteki i koordynator zamieszani w handel

farmacja.pl - 23.06.2017

85 proc. polskiego rynku leków to generyki

Branża farmaceutyczna ma duże znaczenie nie tylko w aspekcie rozwoju gospodarczego, ale także, a może przede wszystkim, w aspekcie społecznym. Krajowy rynek farmaceutyków od zawsze charakteryzował się wysokim udziałem leków generycznych.

farmacja.pl - 22.06.2017

Apteki będą mogły tworzyć leki z konopi na receptę

W Sejmie posłowie głosowali dziś nad przyjęciem poselskiego projektu ustawy o zmianie ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Ustawa ma umożliwić chorym legalny dostęp do środków na bazie marihuany. Za przyjęciem, ustawy byli wszyscy obecni na sali władzy z wyjątkiem Beaty Kempy i Zbigniewa Ziobry. Tylko oni sprzeciwili się w głosowaniu.

Łukasz Waligórski - 22.06.2017

Czekamy, czekamy i czekamy…

Odkąd Konstanty Radziwiłł objął stanowisko Ministra Zdrowia, w farmaceutów wstąpiła nadzieja, że ich problemy, postulaty i potrzeby zostaną w końcu dostrzeżone. I rzeczywiście. Już podczas VII Krajowego Zjazdu Aptekarzy – zaledwie kilka tygodniu po objęciu przez Radziwiłła tej funkcji – pojawiły się z jego ust deklaracje rozwiązania aptekarskich problemów. Od tego momentu minął już ponad rok.

farmacja.pl - 22.06.2017
farmacja.pl - 22.06.2017

Wypadek czy zemsta mafii lekowej?

W dzisiejszym wydaniu Dziennika Gazety Prawnej można przeczytać artykuł "Wypadek czy zemsta za ściganie mafii lekowej?", opisujący to tragiczne wydarzenie. Doszło do niego w ubiegłą sobotę około południa w Komorowie. Z ustaleń funkcjonariuszy policji wynika, że kierujący volkswagenem 20-latek zjechał na przeciwny pas i doprowadził do czołowego zderzenia z jadącą zgodnie z prawem toyotą.

farmacja.pl - 22.06.2017

Aptekarz z Ilford skazany za rozprowadzanie leków na ulicy

Kradzione leki były głównie środkami dostępnymi jedynie na receptę. Większość leków, które znaleziono w mieszkaniu Nlrena Patela klasyfikuje się jako narkotyki klasy B lub C.

38-letni aptekarz przyznał się do dwóch zarzutów oszustwa przez nadużycie zaufania społecznego oraz zarzutu posiadania środków odurzających klasy B z zamiarem sprzedaży oraz pięciu podobnych zarzutów względem narkotyków klasy C.

farmacja.pl - 22.06.2017

Posłowie pytają o... Ketonal

O decyzji URPL zmieniającej kategorię dostępności leku Ketonal 50 mg pisaliśmy na początku czerwca (czytaj więcej: Ketonal będzie dostępny bez recepty - wbrew opinii Komisji ds. Produktów Leczniczych?).

farmacja.pl - 22.06.2017

Kłopotliwa klauzula sumienia dla farmaceutów

Naczelna Izba Aptekarska postanowiła nie wydawać jednolitego stanowiska w sprawie petycji dotyczącej klauzuli sumienia dla farmaceutów, techników farmaceutycznych i właścicieli apteki, która niedawno trafiła do Sejmu. Co ciekawe poprzednie władze NIA miały jednoznaczne poglądy na ten temat.

farmacja.pl - 22.06.2017

Zatrudnię sprzedawcę do apteki

Pierwszym i chyba najodważniejszym, jest ten lansowany przeze mnie od wielu miesięcy, że dziś łatwiej jest precyzyjnie wybrać ‘panią do towarzystwa’, niż skutecznie określić, komu wysyłamy nasze CV… W naszym kraju funkcjonuje blisko piętnaście tysięcy aptek i wciąż otwierają się nowe. W każdej z nich potrzebny jest przynajmniej jeden farmaceuta z odpowiednimi uprawnieniami.

Strony

PILNE
ZAMKNIJ
Oświadczenie

Dostęp do zawartości serwisu farmacja.pl jest możliwy
dla osób uprawnionych do wystawia recept
lub osób prowadzących obrót produktami leczniczymi.

Oświadczam, że jestem lekarzem, farmaceutą
lub osobą prowadzącą zaopatrzenie w produkty lecznicze.


Akceptuj