REKLAMA
Autor: Redakcja mgr farm Opublikowano: 22 czerwca 2018

Algorytm Facebooka znajdzie osoby poszukujące nielegalnego dostępu do leków

Artykuł pochodzi z serwisu
REKLAMA

Facebook włącza się do walki z narastającym problemem uzależnienia od leków opioidowych. Kevin Martin, przedstawiciel tej platformy społecznościowej zapowiedział, że algorytmy Facebooka będą wyszukiwały osoby poszukujące nielegalnego dostępu do leków bez recepty i wyświetlały im w wynikach wyszukiwania propozycje rozpoczęcia terapii.

Facebook zacznie o wiele bardziej dokładnie monitorować wszelkie grupy, na których uzależnieni od opiatów poszukują ich nielegalnych źródeł. (fot. Shutterstock)

REKLAMA

REKLAMA

Wielu Amerykanów uzależnionych jest od silnych opioidowych środków przeciwbólowych. W 2015 roku zmarło w USA ponad 33 tys. osób w związku z uzależnieniem od leków z tej grupy. Często pozyskują oni leki z nielegalnych źródeł, a pomaga im w tym internet i media społecznościowe. W rezultacie w walkę z tym zjawiskiem postanowił włączyć się Facebook.

Kevin Martin, przedstawiciel tej platformy społecznościowej zapowiedział, że algorytmy Facebooka będą wyszukiwały osoby poszukujące nielegalnego dostępu do leków bez recepty i wyświetlały im w wynikach wyszukiwania propozycje rozpoczęcia terapii.

Oprócz tego, Martin zapowiada, że Facebook zacznie o wiele bardziej dokładnie monitorować wszelkie grupy, na których uzależnieni od opiatów poszukują ich nielegalnych źródeł. Obecnie często w tego typu grupach można kupić narkotyki.

Źródło: Spider’s Web

Tagi: 
Artykuł pochodzi z serwisu
REKLAMA
REKLAMA

Udostępnij tekst w mediach społecznościowych