Amazon coraz bliżej otwarcia apteki | farmacja.pl

Amazon coraz bliżej otwarcia apteki

Obrazek użytkownika farmacja.pl
Autor: farmacja.pl / Opublikowano: 2017-10-13 08:50:00 /

Prawdopodobnie do końca listopada Amazon uruchomi swoją aptekę internetową. W ostatnim miesiącach koncern konsultował się w tej sprawie z kilkunastoma ekspertami z branży, sprawdzając opłacalność pomysłu. Tylko w USA rynek ten wart jest 560 mld dolarów.

O przymiarkach potentata handlu elektronicznego, do wejścia na rynek apteczny, pisaliśmy już pod koniec maja. Pogłoski na ten temat zaczęły pojawiać się po tym, jak firma zatrudniła specjalistów związanych do tej pory z handlem lekami (czytaj więcej: Amazon wejdzie na rynek apteczny?).

Amazon już w tej chwili oferuje swoim klientom w USA sprzęty medyczne. Z kolei leki dostępne są przez tę platformę w Japonii, gdzie odbywa się to przy współudziale lokalnych partnerów serwisu. Osoba chcąca w ten sposób kupić leki, musi najpierw wypełnić formularz dostępny na stronie Amazona, w którym opisuje swój problem, symptomy i historię choroby. Leki dostarczane są takiemu klientowi jeszcze tego samego dnia, ale dopiero po uzyskaniu opinii i zgody farmaceuty (więcej na ten temat: Amazon launches same-day delivery service for food and medicine).
Na informacje dotyczące wejścia internetowego giganta na rynek leków zareagowali już brytyjscy farmaceuci (czytaj więcej: Industry voices concern as Amazon considering pharmacy move). Leyla Hannbeck z National Pharmacy Association (organizacji zrzeszającej niezależnych aptekarzy w Wielkiej Brytanii) przyznała, że plotka o planach Amazona krążyła w środowisku farmaceutów już od jakiegoś czasu i wzbudzała zaniepokojenie.

- Najcenniejszym aspektem tradycyjnych aptek jest interakcja z pacjentem - mówi Leyla. - Leków nie można porównywać z innymi produktami, które sprzedawane są online.

Media donoszą, że koncern jest już na ostatnim etapie ustalania strategii wejścia na rynek leków na receptę, warty wart jest wiele miliardów dolarów. Źródła twierdzą, że firma chciałaby uruchomić internetową aptekę jeszcze przed Świętem Dziękczynienia i wkrótce podejmie w tej sprawie ostateczną decyzję.

Źródło: ubergizmo

Udostępnij
PILNE
ZAMKNIJ
Oświadczenie

Dostęp do zawartości serwisu farmacja.pl jest możliwy
dla osób uprawnionych do wystawia recept
lub osób prowadzących obrót produktami leczniczymi.

Oświadczam, że jestem lekarzem, farmaceutą
lub osobą prowadzącą zaopatrzenie w produkty lecznicze.


Akceptuj