REKLAMA
Autor: Redakcja mgr farm Opublikowano: 14 września 2018

Amerykanie liczą na tanie leki na receptę od Amazona

Artykuł pochodzi z serwisu

Amazon niedawno kupił firmę PillPack, która zajmuje się przygotowaniem dla pacjentów indywidualnie zapakowanych leków na receptę. PillPack posiada licencje apteczne w 49 stanach USA (obecnie nie jest wysyłany na Hawaje). Badania przeprowadzone niedawno przez Deutsche Bank pokazują, że ponad 70 proc. Amerykanów kupowałoby tego typu leki od Amazona. Zdaniem ekspertów to tylko kwestia czasu…

Ponad połowa respondentów w wieku 65 lat i starszych zadeklarowała, że chętnie kupi leki na receptę od Amazona (fot. Shutterstock).

REKLAMA

REKLAMA

Ponad 70 proc. konsumentów w Stanach Zjednoczonych i 85 proc. członków Amazon Prime z ubezpieczeniem zdrowotnym oświadczyło, że kupiłoby swoje leki na Amazonie – podaje dzisiaj Forsa.pl, cytując wyniki sondażu przeprowadzonego w tym roku przez naukowców z Deutsche Bank. Zdaniem ekspertów to reputacja platformy zakupów online, oparta na jakościowej obsłudze klienta i niskim cenom, przemawia do amerykańskich klientów.

– Dodatkowo koszty leków na receptę w USA wymknęły się spod kontroli – pisze Forsal.pl. – Gdy Deutsche Bank spytał, czego konsumenci będą szukać w aptece Amazona, 55 proc. członków Prime i 79 proc. bez subskrypcji Prime wybrało niższe ceny (pozostałe opcje to „dostawa w 1-2 godziny” i „dostępność w lokalnym sklepie Whole Foods lub innym sklepie detalicznym”). Wielkość rabatu, na który szykują się klienci, to 10-20 proc (w przypadku 49 proc. użytkowników Prime) albo więcej niż 30 proc. (użytkowników bez Prime).

Niedawno Amazon kupił wartą ok. miliard dolarów firmę PillPack, która posiada licencje apteczne w 49 stanach USA (obecnie nie jest wysyłany na Hawaje). Dzięki temu Amazon przejął infrastrukturę, którą potrzebuje do dystrybucji leków na receptę. Amazon w styczniu oświadczył, że połączył siły z JPMorgan i Berkshire Hathaway w ramach przedsięwzięcia, by obniżyć koszty opieki zdrowotnej dla ponad 1 miliona pracowników.

– To kwestia czasu i miejsca – a nie pytania, czy w ogóle – Amazon wejdzie w obszar służby zdrowia z większą siłą – napisali badacze Deutsche w raporcie z 10 września.

Młodzi ludzie wykazywali największe zainteresowanie kupowaniem leków na receptę przez platformę Amazon. Zaskakujące było też to, że ponad połowa respondentów w wieku 65 lat i starszych zadeklarowała, że chętnie w ten sposób kupi leki na receptę.

Źródło: Forsal.pl

Tagi: 
Artykuł pochodzi z serwisu
REKLAMA
REKLAMA

Udostępnij tekst w mediach społecznościowych