REKLAMA
Autor: Redakcja mgr farm Opublikowano: 30 października 2019

Aptece odmówiono przyjęcia do programu zakupowego? Izba zbiera informacje…

Artykuł pochodzi z serwisu
REKLAMA

Śląska Izba Aptekarska apeluje do farmaceutów o zgłaszanie problemów związanych z odmową przyjęcia aptek do programów zakupowych prowadzonych przez firmy farmaceutyczne.

W związku ze skargami dotyczącymi odmów przyjęcia aptek do programów zakupowych różnych firm farmaceutycznych umożliwiających np. rabatowanie leków, prosimy o zgłaszanie wszelkich informacji do Śląskiej Izby Aptekarskiej na adres e-mail katowice@oia.pl – informuje Izba na swojej stronie.

W celu udokumentowania odmów Izba sugeruje, aby prowadzić korespondencję z producentami wyłącznie e-mailowo i przesyłanie otrzymanych odpowiedzi z odmową do izby e-mailem lub pisemnie z krótkim opisem programu, do którego odmówiono aptece dostępu.

REKLAMA

Przypomnijmy, że w połowie kwietnia Śląska Izba Aptekarska wysłała pismo do Jean-Claude Junckera – przewodniczącego Komisji Europejskiej. Zwraca się w nim o podjęcie działań zmierzających do zaprzestania przez firmę Boehringer Ingelheim z Niemiec stosowania praktyki sprzedaży leku Pradaxa dla polskich pacjentów w dwóch różnych cenach. Zdaniem Śląskiej Izby Aptekarskiej w Katowicach narusza to zasadę równości wyrażoną w art. 9 Traktatu o Unii Europejskiej (czytaj więcej: Dramatyczne listy polskich aptekarzy trafiły do Komisji Europejskiej ).

REKLAMA

Źródło: ŁW/OIA w Katowicach

Artykuł pochodzi z serwisu
REKLAMA
REKLAMA

Udostępnij tekst w mediach społecznościowych