Apteka będzie żądała sprostowania od działaczy Nowoczesnej | farmacja.pl

Apteka będzie żądała sprostowania od działaczy Nowoczesnej

Obrazek użytkownika farmacja.pl
Autor: farmacja.pl / Opublikowano: 2017-07-17 07:51:56 /

Przynajmniej jedna z aptek, która znalazła się na liście przygotowanej przez działaczy Nowoczesnej, placówek odmawiających sprzedaży antykoncepcji ze względu na klauzulę sumienia, będzie żądać sprostowania.

– To bujda, że jesteśmy apteką zasłaniającą się klauzulą sumienia – mówi farmaceutka z apteki na Ochocie, którą odwiedziła dziennikarka Wirtualnej Polski. - Zostaliśmy oczernieni i będziemy żądać sprostowania.

Apteka znalazła się na liście, którą niedawno opublikowali działacze Nowoczesnej. Ich zdaniem w 17 warszawskich placówkach, pracownicy odmawiają sprzedaży środków antykoncepcyjnych, powołując się na klauzulę sumienia (czytaj więcej: Warszawskie apteki z klauzulą sumienia).

Okazuje się, że farmaceuci nie do końca wiedzą też od kiedy ellaOne będzie dostępne bez recepty. Większość pracowników aptek, które odwiedziła dziennikarka WP, obstawia, że zmiana nastąpi jeszcze w lipcu.

– To niemożliwe, już na to za późno, zmiany w postaci EllaOne na receptę powinniśmy spodziewać się od sierpnia – twierdzi farmaceutka w jednej z warszawskich aptek.
W rzeczywistości tabletka EllaOne zacznie być sprzedawana na receptę od 23 lipca. Mimo zbliżającej się daty nie ma dłuższych niż zwykle kolejek po preparat.

– To wcale nie jest produkt, który dobrze się sprzedaje, bo cena jest zaporowa – informuje kolejna farmaceutka. EllaOne kosztuje od niecałych 100 złotych do blisko 150 złotych, w zależności od hurtowni, z której została sprowadzona. Apteka w okolicy akademika zachęca do kupna EllaOne specjalną promocją.

– To ze względu na kończący się termin sprzedaży leku bez recepty? – pytam. – Nie, my stale mamy promocję – tłumaczy farmaceutka. – W okolicy są akademiki, więc studentki są naszymi głównymi klientkami, choć zdarzają się także starsze kobiety – dodaje.

Więcej na ten temat na stronach Wirtualnej Polski.

Źródło: wp.pl

Udostępnij
PILNE
ZAMKNIJ
Oświadczenie

Dostęp do zawartości serwisu farmacja.pl jest możliwy
dla osób uprawnionych do wystawia recept
lub osób prowadzących obrót produktami leczniczymi.

Oświadczam, że jestem lekarzem, farmaceutą
lub osobą prowadzącą zaopatrzenie w produkty lecznicze.


Akceptuj