Apteka nie tylko dla aptekarza – Sejm zmieni projekt?

Obrazek użytkownika farmacja.pl
Autor: farmacja.pl / Opublikowano: 2017-01-23 09:53:39 /

Mateusz Morawiecki przyznał w programie "Jeden na jeden" w TVN24, że o projekcie „apteki dla aptekarza” wspieranym przez resort zdrowia rozmawiano na Komitecie Ekonomicznym Rady Ministrów.

- Uzgodniliśmy, że apteka nie powinna być tylko dla farmaceuty. Owszem farmaceuta powinien być w każdej aptece. To bardzo ważne, aby tę fachowość utrzymać, bo apteka to coś więcej, niż tylko sklep - ocenił minister rozwoju i finansów.

Morawiecki wyraził przekonanie, że w Sejmie nastąpi zmiana zapisu mówiącego, że aptekę będzie mógł otworzyć tylko farmaceuta.
Wicepremier Mateusz Morawiecki już wcześniej sprzeciwiał się wprowadzaniom zmian ws. aptek.

Zdaniem resortu rozwoju takie zmiany mogłaby doprowadzić do osłabienia konkurencji na rynku, obniżyłaby także pozycję negocjacyjną aptek względem hurtowni, w efekcie skutkując wzrostem cen leków. Dodatkowo, zdaniem Morawieckiego rykoszetem dostaliby młodzi farmaceuci, którzy mieliby ograniczoną liczbę miejsc pracy. Zamiast na posiedzenie rządu projekt został skierowany wówczas na obrady KERM.

Rozmowę z Mateuszem Morawieckim na ten temat można zobaczyć pod TYM ADRESEM

Źródło: TVN24biz.pl

Udostępnij

Komentarze

FARMACEUTA-852017-01-26 01:40:56 January 26, 2017

CO SIĘ DZIEJE W TYM KRAJU??? ZARAZ WSZYSCY BĘDZIEMY NIEWOLNIKAMI WE WŁASNYM KRAJU :/ LUDZIE NIE PRACUJCIE DLA SIECI ZAGR.-PRZECIEŻ ONE OKRADAJĄ NASZ KRAJ-JAK WY FARMACEUCI PRACUJĄCY DLA SIECI MUSICIE BYĆ ZAŚLEPIENI- NIE WOLICIE MIEĆ WŁASNEJ APTEKI, PRACOWAĆ U SIEBIE, DLA SIEBIE??JAK TERAZ NIC NIE ZROBIMY, TO BĘDZIE ZARAZ ZA PÓŹNO :/

PILNE
ZAMKNIJ