REKLAMA
Autor: Redakcja mgr farm Opublikowano: 29 marca 2019

Aptekarze chcą dawać rabaty, ale nie mogą. Prezydent miasta interweniuje…

Artykuł pochodzi z serwisu
REKLAMA

Prezydent Ostrowa Wielkopolskiego Beata Klimek w marcu zwróciła się z pisemnym apelem do Premiera oraz Marszałków Sejmu i Senatu. Chodzi o zmianę przepisów dotyczących samorządowych programów społecznych, takich jak karta seniora czy karta rodziny wielodzietnej, tak aby prawo umożliwiało włączenie do nich pakietu ulg i zniżek w aptekach.

Aptekarze chcą dać ulgi ostrowianom korzystającym z kart samorządowych rodziny 3+ oraz kart seniora. Prawo jednak tego zabrania. Właściciele aptek wystąpili w tej sprawie z pytaniem do Wojewódzkiego Inspektora Farmaceutycznego. Pytali czy prawo pozwala aptekom na przystąpienie do takiej inicjatywy (czytaj więcej: Apteki chciały wesprzeć seniorów i rodziny. Inspektor uznał, że prawo na to nie pozwala…).

REKLAMA

– Zapytaliśmy o to dlatego, że wtedy nasza apteka byłaby wymieniona na stronie urzędu miasta jako partner tych programów. Mogłoby to być postrzegane jako reklama apteki, a to jest zakazane. Otrzymaliśmy odpowiedź negatywną, że prawo nie pozwala nam na to, aby przyłączyć się do tego programu – mówiła Arleta Jaśtak, właścicielka jednej z ostrowskich aptek.

REKLAMA

– Dziś z przykrością należy stwierdzić, że obecne przepisy uniemożliwiają udzielanie takich korzyści – wyjaśniała podczas sesji rady miejskiej Ostrowa Wielkopolskiego, która odbyła się w środę 27 marca.

– Mieszkańcy często pytają mnie o ofertę zniżek i ulg w aptekach. Niestety ich udzielanie jest obecnie niemożliwe. Zabraniają tego przepisy. A warto podkreślić, że chęć włączenia się w nasze programy społeczne, a co za tym idzie, udzielanie ulg i zniżek – deklaruje wielu lokalnych aptekarzy – podkreślała prezydent Beata Klimek.

Przyznała, że to rodziny 3+, a zwłaszcza seniorzy stanowią grupę osób najbardziej zainteresowanych ofertą ulg i zniżek w aptekach.

– Właśnie dlatego, w imieniu wielu tysięcy ostrowskich seniorów i rodzin 3+, zwróciłam się z apelem o zmianę przepisów w taki sposób, aby umożliwiały aptekom udział w takich programach, jak Ostrowska Karta Seniora czy Ostrowska Karty Rodziny 3+ – mówiła.

W tej sprawie interweniowała prezydent Beata Klimek u Premiera oraz Marszałków Sejmu i Senatu.

Źródło: ŁW/ostrow.naszemiasto.pl

Artykuł pochodzi z serwisu
REKLAMA
REKLAMA

Udostępnij tekst w mediach społecznościowych