REKLAMA
Autor: Redakcja mgr farm Opublikowano: 16 sierpnia 2019

Aptekarze proszą pacjentów o zgłaszanie braku leków do Ministerstwa Zdrowia

Artykuł pochodzi z serwisu
REKLAMA

Farmaceutka z Częstochowskiej Okręgowej Izby Aptekarskiej zaproponowała, by w aptekach umieszczać plakaty skierowane do pacjentów. Mają one informować o możliwości zgłoszenia braku leku bezpośrednio do Ministerstwo Zdrowia. Izba Aptekarska poparła pomysł farmaceutki i udostępnia wzór plakatu na swojej stronie.

– Jedna z farmaceutek naszej izby zaproponowała rozwieszenie w aptekach plakatów skierowanych do pacjentów. Dotyczą one braków leków i zgłaszania tych braków bezpośrednio do Ministerstwa Zdrowia. Z naszej strony można pobrać gotowy do wydruku wzór plakatu – poinformowała Częstochowska Okręgowa Izba Aptekarska (czytaj również: Farmaceuci alarmują: leków nadal brakuje).

REKLAMA

Prośba do aptekarzy!Jedna z farmaceutek naszej izby zaproponowała rozwieszenie w aptekach plakatów skierowanych do…

Opublikowany przez Częstochowska Izba Aptekarska Środa, 14 sierpnia 2019

Na jej stronie internetowej można pobrać wzór informacji do wywieszenia w aptece.

REKLAMA

Szanowni Pacjenci

Jeśli w ostatnim czasie napotkali Państwo trudności z kupieniem JAKIEGOKOLWIEK leku, prosimy o zgłaszanie takich sytuacji na adres brakleku@mz.gov.pl

W treści maila wystarczy podać nazwę leku, dodatkowo można umieścić informację jak długo jest poszukiwany i w ilu aptekach spotkali się Państwo z odmową realizacji recept. Problem z dostępnością leków jest w obecnej chwili bardzo poważny, dlatego prosimy o czynny udział w akcji zgłoszeniowej.

Dziękujemy
Polscy farmaceuci 🙂

Źródło: ŁW/czestochowa.oia.org.pl

Szanowni-Pacjenci-1

Artykuł pochodzi z serwisu
REKLAMA
REKLAMA

Udostępnij tekst w mediach społecznościowych