Aptekarze protestują, a radni i tak ustalają im dyżury | farmacja.pl

Aptekarze protestują, a radni i tak ustalają im dyżury

Obrazek użytkownika farmacja.pl
Autor: farmacja.pl / Opublikowano: 2017-12-06 12:31:44 /

Od przyszłego roku, mieszkańcy gminy i miasta Grybów będą mieli do dyspozycji apteki czynne całą dobę. Tak zadecydowała rada powiatu podczas ostatniej sesji. Poprzednia taka zmiana dotycząca Starego Sącza wzbudziła protest aptekarzy i pochwałę ze strony mieszkańców gminy. Jednak po roku Ci ostatni przyznają, że i tak z aptek dyżurujących nie korzystają...

– Z Grybowa dość dużo czasu zajmuje dojazd do Nowego Sącza – tłumaczy Marek Pławiak, starosta nowosądecki. – Są jeszcze mieszkańcy gminy Grybów i ościennych gmin, którzy będą mogli skorzystać z apteki w Grybowie. Gmina Grybów i samo miasto to są licznie zamieszkałe tereny i według rady powiatu, tam również taki punkt powinien być dostępny dla mieszkańców.

Zgodnie z nowymi przepisami, apteki będą pełnić dyżury w systemie zmianowym. W dni powszednie od godziny 18:00 do 8:00 rano, a w święta i dni wolne od pracy, całodobowo. Podobnie dyżurują już apteki w Krynicy i Starym Sączu. Z sondy ulicznej przeprowadzonej przez dziennikarza RDN wynika jednak, że mieszkańcy nie korzystają w nocy z dyżurujących aptek, albo o nich nie wiedzą.
Nowy pomysł radnych nie podoba się Barbarze Jękot - prezes Okręgowej Rady Aptekarskiej w Krakowie.

- Nie wydaje mi się, że potrzeba aż tak bardzo w mieście Gryfów dyżurnej apteki - mówi farmaceutka w rozmowie z RDN. - Tym bardziej, że jak Państwo wiecie, apteki dyżurują w te wolne dni i święta na własny koszt. Nikt nam do dyżurów nie dopłaca, nikt ich nie refunduje.

To właśnie z tego powodu lokalny aptekarze sprzeciwiają się nowym przepisom. Więcej na ten temat w audycji RDN.

Źródło: rdn.pl

Udostępnij
PILNE
ZAMKNIJ
Oświadczenie

Dostęp do zawartości serwisu farmacja.pl jest możliwy
dla osób uprawnionych do wystawia recept
lub osób prowadzących obrót produktami leczniczymi.

Oświadczam, że jestem lekarzem, farmaceutą
lub osobą prowadzącą zaopatrzenie w produkty lecznicze.


Akceptuj