Aptekarzu! Czas podłączyć swoją aptekę do ZSMOPL! | farmacja.pl

Aptekarzu! Czas podłączyć swoją aptekę do ZSMOPL!

Obrazek użytkownika farmacja.pl
Autor: farmacja.pl / Opublikowano: 2017-12-08 08:20:00 /

Naczelna Izba Aptekarska przypomina o rozpoczęciu procedury podłączania się aptek do sytemu produkcyjnego Zintegrowanego Systemu Monitorowania Obrotu Produktami Leczniczymi. Już wkrótce konieczne będzie raportowanie danych do ZSMOPL...

- W związku z opublikowanym w dniu 1 grudnia 2017 r. komunikatem Centrum Systemów Informacyjnych w Ochronie Zdrowia [dalej: CSIOZ] pt. „Zoptymalizowana funkcjonalność zakładania kont w ZSMOPL już dostępna”, zwracam się do Państwa z uprzejmą prośbą o rozpoczęcie procedury podłączania się aptek do systemu produkcyjnego Zintegrowanego Systemu Obrotu produktami Leczniczymi - apeluje prezes Naczelnej Rady Aptekarskiej, Elżbieta Piotrowska-Rutkowska.

W przypadku stwierdzenia problemów związanych z procedurą zakładania kont i podłączania podmiotów raportujących do środowiska produkcyjnego prezes NRA prosi o pilne przekazywanie nieprawidłowości do CSIOZ.
- Ponadto, uprzejmie informuję, że Naczelna Izba Aptekarska prowadzi rozmowy z Ministerstwem Zdrowia oraz z Centrum Systemów Informacyjnych w Ochronie Zdrowia w celu przedłużenia terminu raportowania danych do Systemu ZSMOPL - pisze Elżbieta Piotrowska-Rutkowska.

Więcej szczegółów na temat procesu przyłączania na stronie CSIOZ.

Źródło: NIA

Udostępnij
PILNE
ZAMKNIJ
Oświadczenie

Dostęp do zawartości serwisu farmacja.pl jest możliwy
dla osób uprawnionych do wystawia recept
lub osób prowadzących obrót produktami leczniczymi.

Oświadczam, że jestem lekarzem, farmaceutą
lub osobą prowadzącą zaopatrzenie w produkty lecznicze.


Akceptuj