Apteki w Wolinie bagatelizują dyżury telefoniczne? | farmacja.pl

Apteki w Wolinie bagatelizują dyżury telefoniczne?

Obrazek użytkownika farmacja.pl
Autor: farmacja.pl / Opublikowano: 2018-02-23 06:50:00 /

Rada Powiatu w Kamieniu Pomorskim, po raz kolejny w ostatnim czasie zajmowała się ustaleniem rozkładu godzin pracy aptek ogólnodostępnych na terenie Powiatu Kamieńskiego. W trakcie dyskusji okazało się, że nie wszyscy właściciele aptek, wywiązują się z dyżurów telefonicznych…

– To że my tu napiszemy, że apteka pełni dyżur telefonicznie, to tylko tak że my sobie napiszemy, ale nikt tych dyżurów nie pełni nikt. Co z tego, że ten telefon jest, skoro nikt go nie odbiera. Kto może to przyjeżdża do Międzyzdrojów, ale to chyba nie na tym polega. Podejmujemy dość istotną uchwałę, wiem że to może być kosztowne, ale prowadzenie takiej działalności wiążę się z jakaś misją. Sygnałów jest dosyć sporo, wśród moich znajomych wiele razy to słyszałem – stwierdził radny Adam Celiński.
– Rozmawialiśmy na ten temat, w związku z tym, że aptekarze stwierdzają, że nie ma potrzeby otwarcia apteki bo ktoś raz na dwa miesiące się zgłosi. My nie mieliśmy ani jednego takiego sygnału, nie mamy wsparcia wśród społeczności lokalnej, która by powiedziała że to nie działa. Na dzień dzisiejszy mamy uzgodnione to z gminą i Izbą Aptekarską. Jeżeli okaże się to nieskuteczne to wracamy do sprawy – zapewnił Starosta.

Na wniosek radnego Adama Celińskiego, na stronie Powiatu Kamieńskiego, zostanie zamieszczony specjalny numer telefonu, pod którym będzie można zgłosić przypadki niewywiązywania się właścicieli aptek z zapisów dotyczących dyżurów podjętych w uchwale.

Źródło: kamienskie.info

Udostępnij
PILNE
ZAMKNIJ
Oświadczenie

Dostęp do zawartości serwisu farmacja.pl jest możliwy
dla osób uprawnionych do wystawia recept
lub osób prowadzących obrót produktami leczniczymi.

Oświadczam, że jestem lekarzem, farmaceutą
lub osobą prowadzącą zaopatrzenie w produkty lecznicze.


Akceptuj