REKLAMA
Autor: Redakcja mgr farm Opublikowano: 19 marca 2020

Apteki zawieszają dyżury z powodu braków kadrowych. Przyczyną koronawirus…

Artykuł pochodzi z serwisu
REKLAMA

Ogłoszenie zagrożenia epidemiologicznego i zamknięcie szkół i przedszkoli wpływają na funkcjonowanie placówek aptecznych. Część z nich, jak apteka w Legionowie, zawiesiło dyżury ze względu na brak wykwalifikowanego personelu.

Całodobowa apteka w Legionowie, znajdująca się przy ul. Piłsudskiego, zawiesiła swoje dyżury w godzinach 24-6. Wszystko dlatego, że w aptece, a także innych placówkach należących do tej samej spółki, brakuje wykwalifikowanych pracowników (czytaj też: Kierownik apteki decyduje o jej zamknięciu w przypadku braku personelu).

Sytuacja ta jest efektem decyzji władz centralnych o zamknięciu szkół, przedszkoli oraz żłobków. W konsekwencji, wiele farmaceutek i farmaceutów musiało zająć się dziećmi. To z kolei doprowadziło do zamykania się aptek wskutek niedostatków kadrowych. Informacje o takich sytuacjach napływają z całej Polski (czytaj również: WIF: Przemęczony farmaceuta stwarza zagrożenie dla pacjenta).

REKLAMA

Część aptek próbuje motywować swoich pracowników do pozostania w pracy, oferując specjalne premie. Jedna z największych sieci aptecznych w Polsce za proponowała dodatkowe 1000 zł każdemu pracownikowi, który do końca marca nie opuści ani jednego dnia w pracy (czytaj więcej: 1000 zł premii za 100 proc. obecności. Apteki walczą o personel…).

REKLAMA

Unieruchomienie apteki oraz wszelkie zmiany w godzinach pracy apteki winno być zgłoszone do WIF, NFZ, izby aptekarskiej oraz Powiatu/Wydziału Rady Miasta, jeżeli wyznaczone są dyżury nocne (np. pisemnie lub mailowo). Te instytucje powinny prowadzić aktualizację na swoich stronach. Należy też poinformować o aptekach w pobliżu unieruchamianej aptek (czytaj również: Chiny: farmaceuta zmarł z przemęczenia walcząc z koronawirusem).

Apteka w Legionowie informuje również, że gdy tylko odwołane zostanie zagrożenie epidemiologiczne, to natychmiast wznowi 24-godzinny dyżur.

AM/gazetapowiatowa.pl

Artykuł pochodzi z serwisu
REKLAMA
REKLAMA

Udostępnij tekst w mediach społecznościowych