REKLAMA
Autor: Redakcja mgr farm Opublikowano: 14 listopada 2018

Aptekom zostało tylko kilka tygodni na podłączenie do platformy P1!

Artykuł pochodzi z serwisu
REKLAMA

Do 31 grudnia 2018 wszystkie apteki i punkty apteczne w Polsce zobowiązane są do podłączenia systemów informatycznych, z których korzystają, to platformy P1. Jeśli tego nie zrobią, nie będą mogły realizować recept…

Aby ułatwić podłączenie się aptek i punktów aptecznych do platformy P1, CSOIZ przygotował filmowy tutorial, pokazujący jak krok po kroku podłączyć się do e-recepty (fot. Shutterstock)

Aby wyjaśnić na czym polega zmiana procesu realizacji recepty, zespół CSIOZ odbył serię spotkań informacyjno-edukacyjnych z farmaceutami, kierownikami aptek oraz przedstawicielami izb farmaceutycznych.

REKLAMA

– Tylko w październiku przeprowadziliśmy 15 szkoleń, w których uczestniczyło ponad 1100 osób. Spotkania odbyły się m.in. we Wrocławiu, Pleszewie, Płocku, Gdańsku, Gdyni, Wałbrzychu, Warszawie, Legnicy, Poznaniu, Jeleniej Górze, Gorzowie Wielkopolskim oraz Zielonej Górze. W listopadzie zespół CSIOZ był już w Białymstoku oraz Krakowie i Tarnowie, gdzie informacje o e-recepcie przekazano prawie 300 osobom – informuje CSIOZ.

REKLAMA

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 13 kwietnia 2018 r. w sprawie recept, od 1 stycznia 2019 r. otaksowanie recept zarówno elektronicznych, jak i papierowych będzie następowało elektronicznie i polegać będzie na wygenerowaniu elektronicznego Dokumentu Realizacji Recepty, który będzie wysyłany do Platformy P1.

W trakcie spotkań omawiane są techniczne aspekty podłączania systemów aptecznych do platformy P1. Uczestnicy dowiadują się także jakie zmiany wprowadza e-recepta w życiu pacjentów oraz jak nowe rozwiązanie wpływa na pracę farmaceutów i techników farmaceutycznych. Podczas spotkań prezentowane są również wnioski z pilotażu e-recepty, który zakończył się we wrześniu w Siedlcach i Skierniewicach (czytaj więcej: Apteki mają czas do końca roku by wypełnić ustawowy obowiązek. Inaczej nie zrealizują recept…).

Aby ułatwić podłączenie się aptek i punktów aptecznych do platformy P1, CSOIZ przygotował filmowy tutorial, pokazujący jak krok po kroku podłączyć się do e-recepty.

Kolejne spotkania w listopadzie odbędą się w Opolu, Rzeszowie, Kielcach, Bielsku-Białej, Katowicach, Częstochowie, Łodzi, Toruniu, Bydgoszczy, Koszalinie, Szczecinie, Pile i Lublinie.

Informacje o miejscach i terminach kolejnych spotkań dostępne są na stronach okręgowych izb aptekarskich.

Źródło: ŁW/CSIOZ

Tagi:
Artykuł pochodzi z serwisu
REKLAMA
REKLAMA

Udostępnij tekst w mediach społecznościowych