REKLAMA
Autor: Redakcja mgr farm Opublikowano: 23 stycznia 2020

AstraZeneca postawiła na inwestycję w Polsce

Artykuł pochodzi z serwisu
REKLAMA

Premier Mateusz Morawiecki potwierdził, że zostały uzgodnione nowe inwestycje z biofarmaceutyczną firmą AstraZeneca. Przez najbliższe 5 lat firma zainwestuje aż 1,5 mld zł w badania i rozwój.

W trakcie Światowego Forum Ekonomicznego w Davos premier Morawiecki spotkał się też z prezesem AstraZeneca Leif’em Johanssonem. Po spotkaniu powiedział dziennikarzom, że zapadła decyzja co do dalszych, ogromnych inwestycji firmy w Polsce. Jak dodał Morawiecki, są to inwestycje, na których najbardziej zależy naszemu krajowi – podaje Dziennik Gazeta Prawna.

Powstaną leki

Prezes firmy AstraZeneca wskazał, że jest to wielka inwestycja, realizowana w oparciu o 30-letnie doświadczenie w Polsce. Dodał także, że to polityka rządu przyciągnęła koncern (czytaj również: AstraZeneca zwiększa zatrudnienie w Polsce). „Będziemy opracowywali nowe lekarstwa, właśnie tego rodzaju, które oferujemy. I znaleźliśmy dobrą bazę uczelniano-naukową i z tego punktu widzenia oceniamy nasze inwestycje w Polsce bardzo pozytywnie. Z góry cieszymy się na dalsze sukcesy” – powiedział Johansson. Firma przede wszystkim opracowuje lekarstwa na astmę.

REKLAMA

AstraZeneca wystosowała komunikat po spotkaniu z polskim szefem rządu, w którym poinformowała, że podjęto decyzję o zwiększeniu zaangażowania koncernu w działania B+R. „Oznaczać to będzie między innymi szersze zaangażowanie kadry akademickiej oraz dalszy transfer know-how i technologii do Polski” – czytamy w komunikacie.

REKLAMA

Rozwój centrum badawczo-rozwojowego

Jak dodał szef firmy, AstraZeneca myśli strategicznie i długofalowo o Polsce, w której istnieje przyjazne środowisko dla rozwoju biznesu. W ciągu najbliższych 5 lat chce zainwestować ponad 1,5 miliarda złotych (czytaj również: AstraZeneca przenosi się do Polski). Większość zostanie przeznaczona na inwestycje napędzające dalszy rozwój globalnego centrum badawczo-rozwojowego.

Warszawskie centrum B+R to jedno z najważniejszych centrów badawczo-rozwojowych firmy na świecie. Kluczowe obszary medyczne, nad którymi pracuje, to onkologia w szczególności rak płuca, kardiologia, choroby metaboliczne, choroby nerek, diabetologia i astma – donosi Dziennik Gazeta Prawna.

Źródło: IK/DGP

Artykuł pochodzi z serwisu
REKLAMA
REKLAMA

Udostępnij tekst w mediach społecznościowych