AstraZeneca przenosi się do Polski | farmacja.pl

AstraZeneca przenosi się do Polski

Obrazek użytkownika farmacja.pl
Autor: farmacja.pl / Opublikowano: 2016-12-06 10:48:19 /

Firma AstraZeneca zapowiedziała przeniesienie części swoich biur z Wielkiej Brytanii na Kostarykę, do Polski i Malezji. Przyczyną jest próba ograniczenia kosztów działalności.

Przeniesienia będą dotyczyły działu finansowego, który w AstraZeneca liczy sobie 280 osób. Przyczyną przeprowadzki jest próba zmniejszenia wydatków. Obecnie cały dział finansowy mieści się w Alderey Park w Cheshire. Niektóre stanowiska pracy zostaną przeniesione do siedziby firmy w Cambridge, a reszta zostanie umieszczona w placówkach zagranicznych, gdzie koszty ich utrzymania będą niższe.Proces przeniesienia ma być sfinalizowany w ciągu dwóch lat. Polska siedziba działu finansowego AstraZeneca znajdzie się w Warszawie.

AstraZeneca od kilku lat optymalizuje koszty swojej działalności. W 2013 roku zwolniono 700 pracowników, a kolejnych 1600 zostało przeniesionych do siedziby w Cambridge. Rok wcześniej pracę straciło 7300 pracowników firmy, celem redukcji kosztów działalności. Dwa lata temu AstraZeneca odparła próbę przejęcia przez Pfizera.

Źródło: The Guardian

Udostępnij
PILNE
ZAMKNIJ
Oświadczenie

Dostęp do zawartości serwisu farmacja.pl jest możliwy
dla osób uprawnionych do wystawia recept
lub osób prowadzących obrót produktami leczniczymi.

Oświadczam, że jestem lekarzem, farmaceutą
lub osobą prowadzącą zaopatrzenie w produkty lecznicze.


Akceptuj