REKLAMA
Autor: Redakcja mgr farm Opublikowano: 19 listopada 2020

Australia: o roli apteki w podawaniu szczepionki przeciwko COVID-19

Artykuł pochodzi z serwisu
REKLAMA

Suzanne Greenwood podkreśla, że lokalne apteki powinny działać na pierwszej linii frontu także w kwestii przeprowadzania szczepień przeciwko COVID-19.

W ukazującym się co dwa tygodnie newsletterze Pharmacy Guild of Australia, Greenwood miała zaznaczyć, że sukces, jaki odniósł sektor w tym roku w podnoszeniu poziomu wyszczepialności przeciwko grypie, pokazuje potencjalną rolę aptek w podawaniu szczepionki przeciw COVID-19 (czytaj również: Szczepionka przeciw COVID-19 firmy Moderna ze skutecznością na poziomie 94,5 procent).

W Australii mamy 5762 lokalne apteki i są one łatwo dostępne dla każdego – mówiła Greenwood. – Jest w nich infrastruktura, jest wyszkolony personel, a zaufanie, jakim pacjenci darzą swoich farmaceutów i zespoły apteczne, pomoże w podniesieniu poziomu wyszczepialności.

REKLAMA

Stanowisko Greenwood, która zachęca do zaangażowania farmaceutów w podawanie szczepień przeciwko COVID-19, komentował minister zdrowia w stanie Południowa Australia, Stephan Wade. Stwierdził on, że jest „jeszcze za wcześnie, aby mówić” o tym, czy apteki posiadają odpowiednie wyposażenie, by przechowywać i dystrybuować część obecnie opracowywanych szczepionek (zobacz także: Szczepionka przeciw COVID-19 opracowana przez firmy Pfizer oraz BioNTech skuteczna w 90 procentach).

REKLAMA

Może tak być, że część szczepionek będą cechowały takie wymagania przechowywania i dystrybucji, które znajdą się w zasięgu sieci aptecznych, i wtedy taka marka być może zostanie wdrożona do części grup farmaceutów – mówił Wade.

AM/pharmacydaily.com.au

Artykuł pochodzi z serwisu
REKLAMA
REKLAMA

Udostępnij tekst w mediach społecznościowych