Autopromocja w cieniu problemów techników farmaceutycznych? | farmacja.pl

Autopromocja w cieniu problemów techników farmaceutycznych?

Obrazek użytkownika farmacja.pl
Autor: farmacja.pl / Opublikowano: 2017-05-18 07:00:00 /

W audycji Polskiego Radia prezes Naczelnej Rady Aptekarskiej stwierdziła, że protest techników farmaceutycznych można rozpatrywać w kategoriach autopromocji jednego z organizatorów, który próbuje w ten sposób zaistnieć w partii politycznej. O kogo chodzi?

- Ten protest techników raczej rozpatrywałabym w kategoriach autopromocji. Osoba, która przewodniczyła temu protestowi, to osoba, która bardzo mocno udziela się i chce zaistnieć w partii politycznej - stwierdziła we wtorek prezes NRA w wywiadzie dla Polskiego Radia (czytaj więcej: Protest techników to autopromocja jednej osoby).

Wiele wskazuje na to, że chodzi o Patryka Lubomskiego - męża Marzeny Napieracz-Lubomskiej, członkini Izby Gospodarczej Właścicieli Punktów Aptecznych i Aptek oraz organizatorki niedawnego protestu pod Ministerstwem Zdrowia. Oboje bowiem należą do koła Nowoczesnej w Brodnicy, a Patryk Lubomski jest jego przewodniczącym.Przypomnijmy, że Nowoczesna od samego początku była przeciwna poselskiemu projektowi nowelizacji Prawa farmaceutycznego, który zakładał zmiany w zasadach wydawania zezwoleń na nowe apteki. Również w dniu protestu techników farmaceutycznych posłowie tej partii apelowali do Andrzeja Dudy o zawetowanie ustawy (czytaj więcej: Nowoczesna apeluje o zawetowanie 'apteki dla aptekarza').

Patryk Lubomski dał się poznać jako aktywny krytyk samorządu aptekarskiego i ustawy ‘apteka dla aptekarza’. To za jego sprawą opinia publiczna została wprowadzona w błąd, w kwestii spotkania techników farmaceutycznych z prezydentem Andrzejem Dudą (czytaj więcej: To nie z Prezydentem spotkali się technicy). Lubomski prowadził też protest techników farmaceutycznych pod Ministerstwem Zdrowia podsuwając hasła do skandowania i kierując protestującymi.

Źródło: Twitter / MGR.FARM

Udostępnij
PILNE
ZAMKNIJ
Oświadczenie

Dostęp do zawartości serwisu farmacja.pl jest możliwy
dla osób uprawnionych do wystawia recept
lub osób prowadzących obrót produktami leczniczymi.

Oświadczam, że jestem lekarzem, farmaceutą
lub osobą prowadzącą zaopatrzenie w produkty lecznicze.


Akceptuj