REKLAMA
Autor: Redakcja mgr farm Opublikowano: 7 października 2019

Bezpłatne porady prawne dla farmaceutów w kłopocie

Artykuł pochodzi z serwisu
REKLAMA

Okręgowa Izba Aptekarska w Warszawie postanowiła wspomóc farmaceutów, którzy są źle traktowani przez swoich pracodawców. W tych sytuacjach mogą oni udać się po bezpłatne wsparcie prawne.

Jak czytamy na stronie warszawskiej OIA, do Izby docierały niepokojące sygnały dotyczące nacisków pracodawców na farmaceutów oraz informacje o zwolnieniach spowodowanych odmową wykonania poleceń służbowych skutkujących łamaniem przepisów.

W związku z tym Okręgowa Rada Aptekarska podjęła decyzję o udostępnieniu bezpłatnego wsparcia prawnego w sporach prawnych przed Sądami Pracy związanych z naruszeniami niezależności farmaceuty oraz działaniami pracodawców skutkującymi naruszeniami przepisów ustawy – Prawo farmaceutyczne oraz Ustawy o refundacji leków, środków spożywczych i wyrobów medycznych.

REKLAMA

Osoby zainteresowane proszone są o kontakt z radcą prawnym, Sylwestrem Majewskim –prawnik@oia.waw.pl. Ponadto OIA w Warszawie udostępnia bezpłatne porady prawne i dostęp do serwisu LexSecure (czytaj również: „Pracodawca zmusza mnie do chodzenia po aptekach konkurencji”).

REKLAMA

Regulamin-wsparcia-przez-OIA-farmaceutów-w-sporach-przed-Sądem-Pracy

Źródło: IK/oia.waw.pl

Artykuł pochodzi z serwisu
REKLAMA
REKLAMA

Udostępnij tekst w mediach społecznościowych