Dzień po Dniu Kobiet | farmacja.pl

Obrazek użytkownika Katarzyna Maranda
0 comment
Katarzyna MarandaMarch 092017

Dzień po Dniu Kobiet

Obrazek użytkownika Katarzyna Maranda

Drogie fitneski,
wczoraj obchodziłyśmy Dzień Kobiet. Przyznać się kto zrobił coś dla siebie?

Mogło to być wszystko co sprawi Wam ogromną frajdę - zabiegi w domowym Spa, masaż, shopping, nawet zjedzenie ulubionego ciacha Wszystko jest dozwolone aby podnieść poziom endorfin.

Ja swoją mega przyjemność zaliczyłam pod postacią treningu. Dzisiaj były nogi + pośladki. Nie oszczędzam się. Obowiązkowo też, bez wymówek 30 min interwał +15 min cardio.
Jestem padnięta, zmęczona, zadowolona i zrobiłam swojemu ciału prezent. Mam słabość do różnego rodzaju wypieków… niestety zawody coraz bliżej i nie mogę… walczę z pokusami
Jeżeli tak jak ja jesteście na diecie polecam fit batony z płatków owsianych pycha!!! Moje ulubione!!
Podaję przepis:
● 2 szklanki płatków owsianych (mogą też być jaglane, gryczane, jęczmienne),
● rodzynki,
● suszoną żurawinę,
● nasiona chia, słonecznika, dyni lub sezamu,
● miód naturalny,
● gorzka czekolada,
● masło orzechowe

Na patelnię wrzucam płatki i lekko je zrumieniam. Następnie w miseczce mieszam nasiona i suszone owoce i łączę z płatkami. Do składników dodaję 2 łyżki masła orzechowego lub garść orzechów. Kolejnym etapem jest dodanie miodu i dokładne rozprowadzenie wraz ze składnikami, mają się ze sobą skleić. Tak przygotowaną masę przekładam do foremek lub na blachę wyłożoną papierem. Mocno uciskam aby uzyskać jak najbardziej zbite batony. Gorzką czekoladę rozpuszczam i smarują nią przygotowane batony. Całość wstawiam na godzinę do lodówki.
Często dodaję też 2 banany aby jeszcze lepiej zlepić składniki. A zamiast do lodówki wstawiam do piekarnika na 20 min.
Smacznego!

To tylko chwila i zdrowa przekąska zrobiona. Łatwo jest sięgnąć po sklepowego batona ale nie zapominajmy, że w jego skład wchodzą tłuszcze utwardzone. Podnoszą one poziom złego cholesterolu (LDL) i trójglicerydów we krwi, jednocześnie obniżając poziom dobrego cholesterolu (HDL). W składzie popularnych batonów znaleźć można przede wszystkim rafinowany cukier, który nadaje im słodki smak, ale podnosi poziom insuliny, obniża odporność, powoduje ubytek witaminy B1 oraz wapnia. Zatem zróbmy sobie w prezencie fit batony.

--- Katarzyna Maranda ---

Absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Warszawie na wydziale Farmacji. Ukończyła również studia podyplomowe w dziedzinie marketingu farmaceutycznego na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. Obecnie pracuje w rodzinnej aptece, na co dzień starając się wypełniać misję zawodu i służyć pacjentom fachową radą. Jej ogromną pasją są podróże i sport. Jest zawodniczką Polskiego Związku Kulturystyki i Fitness. W ostatnim sezonie startowym zajęła 5 miejsce na Mistrzostwach Polski w kategorii bikini fitness.

PILNE
ZAMKNIJ
Oświadczenie

Dostęp do zawartości serwisu farmacja.pl jest możliwy
dla osób uprawnionych do wystawia recept
lub osób prowadzących obrót produktami leczniczymi.

Oświadczam, że jestem lekarzem, farmaceutą
lub osobą prowadzącą zaopatrzenie w produkty lecznicze.


Akceptuj