Machina ruszyła i przygotowania do zawodów czas zacząć | farmacja.pl

Obrazek użytkownika Katarzyna Maranda
0 comment
Katarzyna MarandaFebruary 272017

Machina ruszyła i przygotowania do zawodów czas zacząć

Obrazek użytkownika Katarzyna Maranda

Magister farmacji ostro trenuje Teraz każdy mój dzień wygląda podobnie. Muszę mieć wszystko dopięte na ostatni guzik bo się z niczym nie wyrobię. Rano praca, wieczorem trening i aeroby. Ścisła dieta pudełkowa, odważone macro. Mięśnie rosną podczas snu więc staram się także pilnować odpowiedniej regeneracji.

Tak wyglądają obecnie moje posiłki:

posiłek
Z oszczędności czasu jem śniadanie, trzy takie same posiłki (niestety) i kolację. Zaletą takiej liczby posiłków jest równomierne rozłożenie obciążenia na układ trawienny i dokładne przetworzenie pokarmu oraz jego przyswojenie. Pomiędzy posiłkami zachowuję podobny odstęp ok. 3-4h. Taka przerwa zapewnia prawidłowe funkcjonowanie układu pokarmowego. Zbyt duże przerwy między posiłkami prowadzą do nadmiernego pobudzenia układu trawiennego i wydzielania dużej ilości soku żołądkowego co prowadzi do stanów zapalnych.

Minusem zbyt krótkich przerw między posiłkami jest za mała ilość czasu na pełnowartościowy przebieg procesów trawiennych. Może to powodować zaburzenia funkcji wydzielniczej przewodu pokarmowego. Regularność w przyjmowaniu pokarmów stanowi bardzo istotny czynnik, ponieważ powstaje odruch warunkowy, który pobudza uczucie głodu w określonym czasie. To z kolei pobudza układ trawienia i rozpoczyna odruchowe wydzielanie soku żołądkowego.

Jeżeli decydujemy się na wybór diety i liczby posiłków w ciągu dnia, powinniśmy dokładnie pilnować regularności, ponieważ stres związany z brakiem pożywienia , nie wpływa korzystnie na nasz organizm.

--- Katarzyna Maranda ---

Absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Warszawie na wydziale Farmacji. Ukończyła również studia podyplomowe w dziedzinie marketingu farmaceutycznego na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. Obecnie pracuje w rodzinnej aptece, na co dzień starając się wypełniać misję zawodu i służyć pacjentom fachową radą. Jej ogromną pasją są podróże i sport. Jest zawodniczką Polskiego Związku Kulturystyki i Fitness. W ostatnim sezonie startowym zajęła 5 miejsce na Mistrzostwach Polski w kategorii bikini fitness.

PILNE
ZAMKNIJ
Oświadczenie

Dostęp do zawartości serwisu farmacja.pl jest możliwy
dla osób uprawnionych do wystawia recept
lub osób prowadzących obrót produktami leczniczymi.

Oświadczam, że jestem lekarzem, farmaceutą
lub osobą prowadzącą zaopatrzenie w produkty lecznicze.


Akceptuj