Boots już w Polsce? | farmacja.pl

Boots już w Polsce?

Obrazek użytkownika farmacja.pl
Autor: farmacja.pl / Opublikowano: 2016-12-01 10:27:00 /

W ostatnich tygodniach nasiliły się plotki dotyczące inwestycji, jakie zamierza prowadzić w Polsce Alliance Boots Holdings Limited. Jak dowiedzieliśmy się w londyńskiej siedzibie korporacji, jej kapitał już jest obecny w Polsce.

Czytelnicy MGR.FARM zasygnalizowali naszej redakcji, że firma Alliance Boots Holdings Limited umieściła na swojej stronie internetowej mapę, wskazującą że prowadzi w Polsce działalność określaną jako "equity method investments". Informacja ta miała stanowić potwierdzenie plotek mówiących, iż słynny Boots zamierza wykupić udziały w Farmacol S.A. - polskiej firmie będącej właścicielem jednej z największych hurtowni farmaceutycznych i sieci aptek "Cef@rm 36,6". Właściciele Farmacol S.A. w ostatnich miesiącach intensywnie skupowali akcje swojej spółki. Obecnie posiadają oni już 90,54% ogólnej liczby akcji. Pytani przez nas eksperci przyznawali, że takie działanie ma na celu "obronę przed wrogim przejęciem lub przygotowanie do przejęcia".
Postanowiliśmy zapytać Alliance Boots Holdings Limited o obecność korporacji na polskim rynku i plany inwestycyjne w naszym kraju. W odpowiedzi otrzymaliśmy informację, iż Alliance Boots Holdings Limited jest właścicielem firmy BCM, która posiada udziały w jednej z Polskich firm produkującej kosmetyki. Alliance Boots Holdings Limited posiada 20% udziałów w firmie Prodak Kosmetik Sp. z o.o. mającą siedzibę w Wałbrzychu.

Przedstawicielka Alliance Boots Holdings Limited, która udzielała odpowiedzi na pytania redakcji MGR.FARM, odmówiła jednak skomentowania spekulacji dotyczących zainteresowania polskim rynkiem farmaceutycznym.

Źródło: MGR.FARM

Udostępnij
PILNE
ZAMKNIJ
Oświadczenie

Dostęp do zawartości serwisu farmacja.pl jest możliwy
dla osób uprawnionych do wystawia recept
lub osób prowadzących obrót produktami leczniczymi.

Oświadczam, że jestem lekarzem, farmaceutą
lub osobą prowadzącą zaopatrzenie w produkty lecznicze.


Akceptuj