REKLAMA
Autor: Redakcja mgr farm Opublikowano: 23 września 2020

Boots w obliczu pozwów z powodu niepłacenia czynszów w czasie lockdown’u

Artykuł pochodzi z serwisu
REKLAMA

Centrum handlowe Westfield Stratford w Londynie wszczęło postępowanie prawne przeciwko sieci Boots z powodu konfliktu dotyczącego opłat za czynsz. Ma się ono domagać zwrotu nieco ponad 1,1 mln funtów z tytułu niezapłaconych rachunków.

Kolejny pozew, tym razem na kwotę ponad 1,3 mln funtów, dotyczy innego centrum Westfield. Został on wniesiony przez niemiecki podmiot zarządzający aktywami Commerz Investmentgesellschaft mbH, który jest właścicielem budynku.

Jak podaje the Telegraph, Boots ma argumentować, że w czasie pandemii znacznie spadły jego przychody, i dlatego powinien być traktowany podobnie do tych przedsiębiorstw, które zostały w czasie lockdown’u zmuszone do zamknięcia (czytaj też: Wielka Brytania: Boots i Lloydspharmacy otwierają zapisy na szczepienie przeciwko grypie).

REKLAMA

Jako niezbędnemu punktowi sprzedaży detalicznej, sieci Boots zezwolono na to, by w czasie kryzysu pozostała otwarta – jednak wcześniej, w czasie lockdown’u, zadecydowała ona o czasowym zamknięciu 66 placówek.

REKLAMA

W lipcu, sieć informowała, że zanotowała spadek o 48% w sprzedaży detalicznej w minionym kwartale finansowym. Czynnik finansowy miał też kluczowe znaczenie przy podejmowaniu decyzji o zlikwidowaniu 4 tys. stanowisk pracy i zamknięciu 48 oddziałów Boots Optician.

W celu wsparcia przedsiębiorstw w czasie pandemii, brytyjski rząd oznajmił, że właściciele lokali nie powinni eksmitować komercyjnych najemców przed końcem roku. Jednakże, są oni w dalszym ciągu upoważnieni do występowania przeciwko nim w sądzie i domagania się zapłaty zaległych opłat (zobacz również: Wielka Brytania: PDA Union domaga się podwyżek dla pracowników sieci Boots).

AM/pharmacynetworknews.com

Artykuł pochodzi z serwisu
REKLAMA
REKLAMA

Udostępnij tekst w mediach społecznościowych