REKLAMA
Autor: Redakcja mgr farm Opublikowano: 11 czerwca 2018

Brytyjscy homeopaci znów przegrywają

Artykuł pochodzi z serwisu
REKLAMA

Brytyjskie Stowarzyszenie Homeopatyczne próbowało na drodze sądowej storpedować wycofywanie się NHS z finansowania homeopatii. Po 4 dniach prawniczej przepychanki, sąd oddalił jednak wniosek. Argumenty homeopatów skupiały się na procesie, w którym NHS podjął swoją decyzję…

BHA miało doszukać się „poważnych uchybień w sposobie, w jaki NHS konsultował się z opinią publiczną w tej sprawie”. (fot. Shutterstock)

REKLAMA

REKLAMA

W grudniu 2017 r. NHS England przekazał brytyjskiemu Ministerstwu Zdrowia projekt wytycznych dotyczących ograniczenia liczby leków refundowanych. Zgodnie z planem, z refundacją pożegnać musiały się między innymi preparaty homeopatyczne (czytaj więcej: Kolejny argument polskich homeopatów legł w gruzach).

Z decyzją tą nie zgodziło się Brytyjskie Stowarzyszenie Homeopatyczne (BHA), które zwróciło się do sądu (High Court of Justice) z wnioskiem o sprawdzenie, czy wydane przez NHS wytyczne są zgodne z prawem. Organizacja miała doszukać się „poważnych uchybień w sposobie, w jaki NHS konsultował się z opinią publiczną w tej sprawie”.

Głównym zarzutem BHA było to, że wykorzystywany w konsultacjach raport był nieaktualny, a przy tym tak obszerny (275 stron) i skomplikowany, że zniechęcał do zapoznania się ze sprawą. Poza tym grupa respondentów biorących udział w konsultacjach społecznych nie była dostatecznie liczna, a same konsultacje trwały zbyt krótko i były… „zmanipulowane przez zdrowotnych bossów”.

Po 4 dniach prawniczej przepychanki, sąd oddalił wniosek BHA.

Źródło: Medexpress

Tagi: 
Artykuł pochodzi z serwisu
REKLAMA
REKLAMA

Udostępnij tekst w mediach społecznościowych