REKLAMA
Autor: Redakcja mgr farm Opublikowano: 4 czerwca 2018

Były członek NRA został Głównym Inspektorem Farmaceutycznym

Artykuł pochodzi z serwisu
REKLAMA

Dziś na stanowisko Głównego Inspektora Farmaceutycznego został powołany Paweł Piotrowski – były członek Naczelnej Rady Aptekarskiej. Nominację wręczył mu w imieniu premiera, minister zdrowia Łukasz Szumowski. Kim jest człowiek, który będzie kierował działaniami inspekcji?

1 marca 2016 został prezesem Krajowej Spółki Cukrowej, funkcję pełnił do listopada 2017. (fot. Shutterstock)

REKLAMA

REKLAMA

Paweł Piotrowski (ur. 1962) jest członkiem Okręgowej Izby Aptekarskiej w Warszawie. W 2012 roku podczas Krajowego Zjazdu Aptekarzy został wybrany do Naczelnej Rady Aptekarskiej. Razem ówczesnym prezesem Grzegorzem Kucharewiczem i wiceprezesem Markiem Jędrzejczakiem, brał udział w spotkaniach w Ministerstwie Zdrowia (m.in. w sprawie problemów farmacji szpitalnej 10 lutego 2015 r.).

Farmację ukończył na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym oraz prawo na stołecznym Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Posiada specjalizację z farmacji aptecznej. 5 stycznia 2006 roku został powołany na stanowisko podsekretarza stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa, odpowiadając m.in. za cukrownictwo, farmację, przemysł lotniczy, uzdrowiska i firmy turystyczne, podlegała mu też Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych. Odwołany został z funkcji 13 listopada 2007. Wcześniej był dyrektorem w Stowarzyszeniu Przedstawicieli Firm Farmaceutycznych w Polsce.

W 2009 został ekspertem pracującym nad programem Prawa i Sprawiedliwości. 1 marca 2016 został prezesem Krajowej Spółki Cukrowej, funkcję pełnił do listopada 2017, kiedy to zastąpił go Henryk Wnorowski. Rada nadzorcza nie poinformowała wtedy publicznie o powodach jego odwołania.

Tagi: 
Artykuł pochodzi z serwisu
REKLAMA
REKLAMA

Udostępnij tekst w mediach społecznościowych