REKLAMA
Autor: Redakcja Farmacja.pl Opublikowano: 11 lipca 2018

Centralna pracownia leków cytostatycznych w BCO

Artykuł pochodzi z serwisu
Realizacja projektu zgłoszonego przez Białostockie Centrum Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie w Białymstoku ma poprawić jakość i dostępność zabiegów chemioterapii onkologicznej. Będzie to możliwe dzięki utworzeniu centralnej pracowni leków cytostatycznych oraz przebudowie i adaptacji apteki szpitalnej oraz centralnej sterylizatorni. Inwestycja umożliwi zwiększenie liczby zabiegów chemioterapii onkologicznej wykonywanych zarówno w trybie ambulatoryjnym, jak i stacjonarnym. Wartość projektu wynosi 13,1 mln zł, dofinansowanie – 6,8 mln zł.

Wspomniane dofinansowanie Białostockie Centrum Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie w Białymstoku otrzyma  z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020.

Realizacja powyższego przedsięwzięcia niezbędna jest dla zapewnienia prawidłowego funkcjonowania szpitala oraz wynika z zasad farmakoekonomiki. Utworzenie pracowni cytostatyków wraz z przebudową apteki szpitalnej umożliwi zwiększenie zabiegów chemioterapii onkologicznej wykonywanych zarówno w trybie ambulatoryjnym jak i stacjonarnym. Utworzenie pracowni leków cytostatycznych spowoduje oszczędność drogich leków stosowanych w chemioterapii onkologicznej oraz ich precyzyjniejsze dawkowanie. Nowoczesna pracownia będzie w pełni skomputeryzowana, dzięki czemu możliwe będzie m.in. bardzo dokładne odmierzenie dawki leków w stosunku do wzrostu i wagi pacjenta. Dawkę leku i stężenie roztworu będzie wymierzał i kontrolował komputer na podstawie wskazań lekarza. Pełna komputeryzacja ułatwi szybki przepływ informacji i przesyłanie danych na odległość.

REKLAMA

Cały projekt zostanie zrealizowany do końca 2019 r.

REKLAMA

 Źródło: BIA24.pl

Artykuł pochodzi z serwisu
REKLAMA
REKLAMA

Udostępnij tekst w mediach społecznościowych