REKLAMA
Autor: Redakcja rx edu pl Opublikowano: 22 lutego 2021

CeZ: testy e-recepty transgranicznej

Artykuł pochodzi z serwisu
REKLAMA

Testy odbędą się w dniach 15 – 19 marca oraz 22 – 26 marca 2021 r. Centrum podkreśla, że będzie to świetna okazja, żeby zapoznać się z funkcjonalnością przed jej udostępnieniem. Szeroki udział w testach pozwoli na wykrycie i naprawienie maksymalnej ilości ewentualnych nieprawidłowości. Dzięki temu późniejsze wdrożenie produkcyjne odbędzie się bez niespodzianek.

Co jest potrzebne do udziału?

Do udziału w testach potrzebne są:

  1. komputer ze stabilnym łączem Internetowym,
  2. głośniki i mikrofon, bądź słuchawki,
  3. dostępność i pełna dyspozycyjność w wybranym dniu w godzinach 8-17,
  4. chęć udziału.

Do udziału w testach nie potrzebny jest komputer podłączony do Systemu P1. Wystarczy, żeby był podłączony do Internetu.

REKLAMA

Każdego dnia odbywać się będzie jeden test z jednym krajem wdrażającym e-receptę transgraniczną. Test trwać może do kilku godzin, dlatego CeZ prosi o zarezerwowanie czasu w godzinach 8-17 i pełnej dyspozycyjności w tym czasie.

REKLAMA

Na czym polegać będzie udział w testach?

Udział w teście polega na udziale w wideorozmowie z testerami, którzy udostępniają Państwu ekran swojego komputera. Zadaniem Farmaceuty jest ocena czytelności i poprawności wyświetlanych informacji. Tester może poprosić Farmaceutę o wskazanie produktu z rejestru leków, aby w konsekwencji wybrać wskazany przez Farmaceutę produkt i zrealizować testową e-receptę.

Spotkania organizacyjne i zgłoszenie udziału

Odbędą się dwa spotkania organizacyjne. Pierwsze będzie miało miejsce 23 lutego 2021r. o godz. 11. Link do spotkania zdalnego oraz dodatkowe informacje przekażemy osobom, które zgłoszą chęć udziału w testach. Osoby zainteresowane zapraszamy do wysyłania zgłoszeń za pomocą formularza kontaktowego dostępnego w zakładce kontakt. Prosimy o przesłanie imienia, nazwiska, adresu mailowego, numeru telefonu w celu przesłania Państwu szczegółowych informacji.

Centrum e-Zdrowia zastrzega, że zgłoszenie chęci udziału w testach nie jest jednoznaczne z gwarancją udziału. Zapis na kolejne dni testów i możliwość wybrania preferowanego terminu zależy od kolejności zgłoszeń i dostępności wybranego terminu. Zrobimy co w naszej mocy, aby udostępnić Państwu preferowany przez Państwa termin.

Źródło: CeZ

Artykuł pochodzi z serwisu
REKLAMA
REKLAMA

Udostępnij tekst w mediach społecznościowych