Co się dzieje z Rytmonormem? | farmacja.pl

Co się dzieje z Rytmonormem?

Obrazek użytkownika farmacja.pl
Autor: farmacja.pl / Opublikowano: 2017-08-14 07:55:00 /

Pacjenci z Krakowa mają problemy ze zdobyciem leku Rytmonorm. Farmaceuci doradzają, by szukać go w aptekach w mniejszych miejscowościach. Leku brakuje w aptekach, bo nie ma to też w hurtowniach. Co się zatem z nim dzieje?

– Od wielu lat używam tego leku – jest tani i skuteczny i nigdy nie było problemów z dostępem. W ostatnich dniach to się zmieniło. Nigdzie nie można go kupić, aptekarze doradzają, żeby go szukać w aptekach pod Krakowem. Ale gdzie ja, w moim wieku, mam jeździć? – pyta czytelniczka Gazety Wyborczej.

O sytuacji wie samorząd aptekarski.

– Rzeczywiście aptekarze potwierdzają braki w zaopatrzeniu w ten lek. Nie ma go w sprzedaży, bo nie ma go też w hurtowniach – mówi Barbara Jękot, prezes Okręgowej Rady Aptekarskiej w Krakowie. Dlaczego leku nie ma w Polsce, nie wiadomo. Kontaktu z producentem też nie ma.Brakami na rynku jest zaskoczony Główny Inspektor Farmaceutyczny.

– Co prawda otrzymaliśmy informacje, że od 29 lipca ma zostać wstrzymany obrót lekiem Rytmonorm 150 mg, ale 14 lipca lek miał wrócić na rynek – informują urzędnicy z GIF. Oni również mają problem, w skontaktowaniu się z producentem.

Więcej na ten temat na stronach Wyborczej.

Źródło: krakow.wyborcza.pl

Udostępnij
PILNE
ZAMKNIJ
Oświadczenie

Dostęp do zawartości serwisu farmacja.pl jest możliwy
dla osób uprawnionych do wystawia recept
lub osób prowadzących obrót produktami leczniczymi.

Oświadczam, że jestem lekarzem, farmaceutą
lub osobą prowadzącą zaopatrzenie w produkty lecznicze.


Akceptuj