REKLAMA
Autor: Redakcja mgr farm Opublikowano: 8 października 2019

Co w farmacji piszczy?

Artykuł pochodzi z serwisu
REKLAMA

Kłopotów przy realizowaniu e-recept ciąg dalszy. Sprawdź, co zrobić, gdy musisz wydać lek w innym opakowaniu lub zmienić jego odpłatność. Ponadto zapraszamy na przegląd leków przeciwbólowych.

Problemy z systemem e-recepty

Kontynuujemy wątek problematycznych sytuacji, które lubią się pojawiać w związku z realizowaniem elektronicznych recept. Tym razem sprawdzimy, co zrobić przy wydawaniu leku w innym opakowaniu lub mieszanej konfiguracji oraz jak zmienić odpłatność wydawanego leku (czytaj więcej: Tips&Tricks – realizacja i obsługa e-recepty cz. 2.).

Jaki lek przeciwbólowy polecić?

Leki przeciwbólowe potrafią przyprawić farmaceutów o ból głowy. Jest ich bardzo dużo i często są to środki pierwszej potrzeby dla pacjentów. Każda ze stosowanych substancji czynnych ma inne właściwości oraz przeciwwskazania. Na przykład poczciwa aspiryna jest coraz rzadziej stosowana jako lek na ból (czytaj więcej: Przegląd leków przeciwbólowych – który z nich wybrać?).

REKLAMA

Jak długo można korzystać z leków recepturowych?

Podczas przechowywania i stosowania leku recepturowego mogą zachodzić różne zmiany i procesy. Aby prawidłowo ustalić termin przydatności preparatu, trzeba wiedzieć, jakie zmiany mogą w nim wystąpić. Tym bardziej że to farmaceuta wykonujący lek musi ustalić jego datę ważności (czytaj więcej: Termin przydatności leków recepturowych).

REKLAMA

Farmaceuta szpitalny w komitecie terapeutycznym

Na straży rozsądnego korzystania z leków stoją członkowie szpitalnych komitetów terapeutycznych – w tym farmaceuci. Na barkach takiego farmaceuty spoczywa wiele obowiązków. Jednym z nich jest pomoc w wyborze medykamentów, które wpisane zostaną do receptariusza szpitalnego (czytaj więcej: Jaka jest rola farmaceuty szpitalnego w komitecie terapeutycznym?).

Oprac. IK.

Artykuł pochodzi z serwisu
REKLAMA
REKLAMA

Udostępnij tekst w mediach społecznościowych