REKLAMA
Autor: Redakcja Farmacja.pl Opublikowano: 1 października 2018

Cochrane: opieka farmaceutyczna działa

Artykuł pochodzi z serwisu
Z szeroko zakrojonej pracy naukowej, jaka powstała od kierunkiem Margaret Watson z uniwersytetu w Bath we współpracy między innymi z Cochrane i NHS Education Scotland wynika, że opieka farmaceutyczna w poprawie stanu zdrowia jest nie do przecenienia.
REKLAMA

Naczelna Izba Aptekarska w najnowszym numerze  “Aptekarza Polskiego“ przywołuje niedawne doniesienia o zamieszczonym w bibliotece Cochrane przeglądzie prac dotyczących faktu, jak opieka farmaceutyczna przedkłada się na realne korzyści.

Naukowcy dokonali przeglądu systematycznego 116 badań, w których udział wzięło około 40 tys. pacjentów. Jest to największa – jak do tej pory – praca tego typu.

REKLAMA

Porównano interwencje farmaceutów ze zwykłą opieką lub interwencjami innych pracowników służby zdrowia w szerokim zakresie stanów przewlekłych, w tym cukrzycy i nadciśnienia.

REKLAMA

Przeglądy Cochrane oceniają dane z jak największej liczby badań, aby wyciągnąć najbardziej wiarygodne wnioski i są uznane na całym świecie za najwyższy standard w opiece zdrowotnej opartej na dowodach.

Pełną treść raportu można znaleść na stronach biblioteki Cochrane

Całość Aptekarza Polskiego dostępna na stronie aptekarzpolski.pl

Artykuł pochodzi z serwisu
REKLAMA
REKLAMA

Udostępnij tekst w mediach społecznościowych