REKLAMA
Autor: Redakcja rx edu pl Opublikowano: 15 maja 2020

Czarno-biała recepta weterynaryjna

Artykuł pochodzi z serwisu
REKLAMA

Czy recepty weterynaryjne muszą być wystawiane na gotowych drukach, czy istnieje możliwość wydruku recepty z komputera przez przychodnię weterynaryjną? Czy, w przypadku wydruku, recepta musi mieć zielony pasek po przekątnej, czy wydruk może nie być w kolorze (pasek jest, ale szary)?

Odp.: Recepty weterynaryjne muszą mieć określone wymiary oraz zielony pasek, co reguluje § 5 rozporządzenia MZ w sprawie wystawiania przez lekarzy weterynarii recept na produkty lecznicze lub leki recepturowe przeznaczone dla ludzi, które będą stosowane u zwierząt. Opis recepty weterynaryjnej z załącznika do ww. aktu brzmi:

„Recepta ma wymiary nie mniejsze niż 98 mm (szerokość) i 203 mm (długość) oraz nie większe niż 103 mm (szerokość) i 211 mm (długość). Po przekątnej od lewej dolnej do prawej górnej części blankietu recepty biegnie jasno zielony pasek szerokości 3 mm; druga strona recepty pozostaje pusta. Blankiet recepty na produkty lub leki zawierające w swym składzie środki odurzające lub substancje psychotropowe lub inne leki, oznaczone symbolem „Rpw” jest w kolorze różowym, z biegnącym po przekątnej jasnozielonym paskiem”.

REKLAMA

Zobacz też: Ilość pozycji na recepcie weterynaryjnej.

REKLAMA
Artykuł pochodzi z serwisu
REKLAMA
REKLAMA

Udostępnij tekst w mediach społecznościowych