Czat z farmaceutą zastąpi wizytę w aptece? | farmacja.pl

Czat z farmaceutą zastąpi wizytę w aptece?

Obrazek użytkownika farmacja.pl
Autor: farmacja.pl / Opublikowano: 2017-08-16 07:55:00 /

W Polsce tego rodzaju sprzedaż prowadzi blisko 300 aptek. Są to głównie wielkie sieci, które mogą sobie pozwolić na prowadzenie stron internetowych i rozbudowę systemu dystrybucji. Ale coraz częściej na rynek internetowy wchodzą również niezależne apteki.

Zakupy leków online to już nie jest chwilowa moda, jak można było sądzić kilkanaście lat temu, ale trend, który dynamicznie się rozwija. Jak wynika z raportu „E-commerce w Polsce 2016”, sporządzonego przez firmę Gemius, kupuje je w sieci już 31 proc. Polaków, a planuje to robić kolejne 24 proc.

– Uruchomienie sprzedaży online to dodatkowa opcja dla pacjentów i funkcja, z której w dzisiejszych czasach coraz częściej chcą korzystać. Na pewno to też spore ryzyko - mówi Eugeniusz Bukiewicz, farmaceuta i właściciel apteki Farmed w Warszawie.

Pacjenci przychodząc do apteki, oczekują od farmaceuty nie tylko wydania potrzebnych leków, ale również wykazania się przez niego wiedzą na ich temat, np. dawkowania, ewentualnych skutków ubocznych czy przeciwwskazań do ich stosowania. Czy zakupy w aptekach internetowych dają taką możliwość?


– Przydatną opcją jest czat z farmaceutą – w momencie zapoznawania się z ofertą możemy poprosić dyżurnego farmaceutę o poradę, zapytać o tańsze zamienniki. To może być spore ułatwienie dla wszystkich, którzy szukają nie tylko odpowiednich preparatów, ale też porady w nagłych przypadkach – mówi Rafał Miozga, farmaceuta udzielający porad na czacie.

Dodatkowym atutem zamówień online jest również to, że w ciągu kilku minut możemy skompletować w koszyku wszystkie zalecane preparaty, kosmetyki i suplementy. Podczas tradycyjnych zakupów bywa, że trzeba w tym celu odwiedzić kilka aptek.

Więcej na ten temat na WP ABC Zdrowie.

Źródło: portal.abczdrowie.pl

Udostępnij
PILNE
ZAMKNIJ
Oświadczenie

Dostęp do zawartości serwisu farmacja.pl jest możliwy
dla osób uprawnionych do wystawia recept
lub osób prowadzących obrót produktami leczniczymi.

Oświadczam, że jestem lekarzem, farmaceutą
lub osobą prowadzącą zaopatrzenie w produkty lecznicze.


Akceptuj