REKLAMA
Autor: Redakcja mgr farm Opublikowano: 7 stycznia 2021

Czechowice-Dziedzice: zdecydowany sprzeciw farmaceutów odnośnie dyżurów nocnych i w dni wolne

Artykuł pochodzi z serwisu
REKLAMA

Według grudniowej uchwały Rady Powiatu Bielskiego, w całym powiecie bielskim takie dyżury mają pełnić jedynie czechowickie placówki apteczne. Postanowienie to spotkało się jednak z ogromnym sprzeciwem ze strony farmaceutów, którzy we wtorek podkreślili, że nie mają zamiaru tych dyżurów pełnić. Jednocześnie, domagają się oni zmiany uchwały przez Radę Powiatu.

Ze starostą bielskim, nie chcą oni także rozmawiać:

Skoro Rada Powiatu uchwala grafik dyżurów, Rada odpowiada za znalezienie pieniędzy. Jeśli więc tak stanowczo odmawia Pan zapłaty, jakiekolwiek rozmowy z Panem lub Radą Powiatu uznajemy za bezcelowe. Traktują nas państwo tak, jakby wszystkie apteki były własnością powiatu – podkreślają.

REKLAMA

Jak relacjonował portalowi beskidzka24.pl właściciel czechowickiej Galeniki, Piotr Grygiel, od początku obecnego roku, apteki, z pominięciem tych sieciowych, faktycznie nie pełnią narzuconych im przez władzę powiatów dyżurów (czytaj również: Rekompensatą za dyżury aptek jest opłata nocna. Brak podstaw dla innej…).

REKLAMA

Również we wtorek, 5 stycznia, do Starostwa Powiatowego zostało wysłane w tej sprawie pismo, które stanowi odpowiedź na oficjalne stanowisko Andrzeja Płonki, starosty bielskiego. Podpisało je 9 przedstawicieli placówek aptecznych z Czechowic-Dziedzic.

AM/beskidzka24.pl

Artykuł pochodzi z serwisu
REKLAMA
REKLAMA

Udostępnij tekst w mediach społecznościowych