REKLAMA
Autor: Redakcja mgr farm Opublikowano: 4 lipca 2018

Cztery apteki nie mogły wziąć udziału w pilotażu e-recepty. Problem z oprogramowaniem

Artykuł pochodzi z serwisu

Przez miesiąc działania pilotażu e-recepty w Siedlcach i Skierniewicach wystawiono 1148 elektronicznych recept. W pilotażu bierze udział 55 aptek. Nie mogły do niego dołączyć 4 placówki, ponieważ miały oprogramowanie firm, które nie zrobiły aktualizacji pod e-receptę.

W pilotażu bierze udział 55 aptek ze Skierniewic i Siedlec. (fot. MZ)

W ciągu miesiąca działania pilotażu e-recepty w Siedlcach i Skierniewicach wystawiono 1148 elektronicznych recept dla konkretnych pacjentów, a 1781 w sumie z testowymi – mówi wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński. Podmioty zgłosiły, że 147 lekarzy będzie wystawiać e-receptę. W praktyce wystawiło je 26 lekarzy.

REKLAMA

– Bardzo dużo zależy od lekarza. Rekordzista wystawił ponad 300 recept. Wczoraj rozmawiałem z lekarzami w Skierniewicach o wykorzystywaniu tego narzędzia – mówi Cieszyński.

REKLAMA

Dlaczego niektórzy lekarze wystawiają nadal tylko recepty papierowe? Skierniewice to w pewnym zakresie sypialnia dla Łodzi i Warszawy, mieszkańcy częściej wolą papierowe wersje recepty, które mogą realizować w pobliżu pracy. W Siedlcach jest inna sytuacja, więc wystawianych recept jest więcej.

W pilotażu bierze udział 55 aptek ze Skierniewic i Siedlec. 4 apteki nie mogły wziąć udziału, mają oprogramowanie firm które nie zrobiły aktualizacji pod e-receptę. Dwie wyłączone są z powodu wypadków losowych jak remont, a dwie się przygotowują do programu.

– Robimy też testy krzyżowe, by każdy podmiot z każdą apteką miał sprawną wymianę danych – mówi Cieszyński.

W pilotażu stwierdzono też błędy. U jednego z dostawców w czasie testów znikała informacja o dawkowaniu, ale jest już to naprawiane.

Źródło: PolitykaZdrowotna.com

Tagi:
Artykuł pochodzi z serwisu
REKLAMA
REKLAMA

Udostępnij tekst w mediach społecznościowych