REKLAMA
Autor: rx edu pl Opublikowano: 26 września 2018

Czy dane pacjenta na recepcie mogą być wpisane przez inną niż lekarz osobę bez autoryzacji?

Artykuł pochodzi z serwisu

Czy w/g aktualnych przepisów dane pacjenta na recepcie mogą być wpisane przez inną niż lekarz osobę bez autoryzacji pieczątką i podpisem lekarza ?

 

Odp.: obecnie w kontekście § 4 rozporządzenia w sprawie recept wymagane jest, żeby dane na recepcie były naniesione w sposób niebudzący zastrzeżeń co do autentyczności recepty, co stanowi przesłankę, żeby dodatkowa pieczątka nie była wymagana, choć oczywiście zawsze lepiej kiedy się na recepcie znajdzie.

REKLAMA
REKLAMA
Artykuł pochodzi z serwisu
REKLAMA
REKLAMA

Udostępnij tekst w mediach społecznościowych