REKLAMA
Autor: Redakcja rx edu pl Opublikowano: 15 maja 2019

Czy można zamienić Siofor na Metformax z uwagi na postać leku?

Artykuł pochodzi z serwisu
Czy mogę wydac tabletke zwyklą za powlekaną i zaznaczyc jako odpowiednik?
(np.Metformax 500 x 30tabl.powl. za Siofor 500 x 30 tabl.). Znalazłam sprzeczne informacje.
Odp.: Nie widzę podstaw, z których miałyby wynikać te sprzeczne informacje. Można wydać Metformax za Siofor bez najmniejszego problemu.
Po pierwsze zgodnie z art. 15 ust. 10 ustawy Prawo farmaceutyczne: „Różne postacie farmaceutyczne doustne o natychmiastowym uwalnianiu uważa się za tę samą postać farmaceutyczną.”
A po drugie w § 5 ust. 7 rozporządzenia w sprawie zapotrzebowań i wydawania znajduje się informacja, że:
„7. Dopuszcza się wydanie z apteki produktu leczniczego o:
2) postaci innej niż określona na recepcie, pod warunkiem że nie wpłynie to na bezpieczeństwo lub skuteczność stosowania produktu leczniczego.”
Artykuł pochodzi z serwisu
REKLAMA
REKLAMA

Udostępnij tekst w mediach społecznościowych