REKLAMA
Autor: Redakcja rx edu pl Opublikowano: 15 maja 2019

Czy na podstawie PWZ i REGON mogę uzupełnić dane lekarza i świadczeniodawcy?

Artykuł pochodzi z serwisu

Poproszę o pomoc w zrozumieniu par.10 ust.2 pkt 1 i 2 (rozporządzenie z 6 marca 2019 r.). Po zmianach rozumiem, że zgodnie z pkt 1, w przypadku np. braku pieczątki lekarza z PWZ oraz imieniem i nazwiskiem, a mając tylko kod, mogę uzupełnić dane na podstawie numeru PWZ zaczytanego z kodu? Natomiast jeśli chodzi o pkt 2 – dane dotyczące osoby uprawnionej i podmiotu- czy w przypadku braku pieczątki świadczeniodawcy będzie można tylko na podstawie samego kodu, z którego zaczytam REGON określić dane świadczeniodawcy? Wydaje się to rozporządzenie dość nieprecyzyjne, szczególnie że kiedyś nie można było zrealizować recepty, na której REGON był rozmazany lub źle odbity pieczątką.

Odp.: Jeżeli chodzi o § 10 ust. 2 rozporządzenia w sprawie recept to zgodnie z:
– pkt 1 – możemy uzupełnić nieobecny lub nieczytelny nr PWZ lub REGON;
– pkt 2 – możemy uzupełnić nieobecne lub nieczytelne dane osoby uprawnionej albo podmiotu, czyli adres, telefon, imię i nazwisko;
– pkt 4 – możemy uzupełnić dane pacjenta, z zastrzeżeniem, że przynajmniej PESEL lub imię i nazwisko są obecne.
Można zatem przyjąć, że na podstawie PWZ lub REGON możemy uzupełnić dane przychodni lub osoby uprawnionej.

REKLAMA
REKLAMA
Artykuł pochodzi z serwisu
REKLAMA
REKLAMA

Udostępnij tekst w mediach społecznościowych