Czy nadajesz się na farmaceutę? | farmacja.pl

Czy nadajesz się na farmaceutę?

Obrazek użytkownika farmacja.pl
Autor: farmacja.pl / Opublikowano: 2017-01-17 10:42:04 /

Polskie Radio przyjrzało się pracy farmaceutów i ich perspektywom zawodowym w audycji "Dajesz radę". Jej autorka rozmawiała na ten temat z Kamilem Kamińskim z Naczelnej Izby Aptekarskiej.

Miejscem pracy farmaceuty wcale nie musi być apteka, można go spotkać również w nowoczesnym laboratorium. Wiele zależy od tego, jaką wybierze specjalizację oraz na jaką ścieżkę edukacji się zdecydujemy.

- Jest mnóstwo możliwości. Wielu farmaceutów wybiera pracę w firmach, np. w dziale badań klinicznych, modelowania molekularnego, czyli pozyskiwania nowych substancji leczniczych. Można znaleźć pracę na Narodowym Instytucie Leków, m.in. badając dopalacze, środki dopingowe - tłumaczył w audycji Kamil Kamiński z Naczelnej Izby Aptekarskiej.
Farmaceuta uprawniony jest do przygotowywania i wydawania leków pacjentom, może też prowadzić proste ich analizy i badania w dużych koncernach. Tytuł magistra otwiera drzwi do samodzielnego kierowania apteką oraz wyższych stanowisk w przemyśle farmaceutycznym. W programie rozmawiano także o tym, jak wygląda praca farmaceuty oraz jak szybko trzeba przyswajać wiedzę w tym nieustannie zmieniającym się świecie leków i suplementów.

Audycja do przesłuchania na stronach Polskiego Radia

Źródło: polskieradio.pl

Udostępnij
PILNE
ZAMKNIJ
Oświadczenie

Dostęp do zawartości serwisu farmacja.pl jest możliwy
dla osób uprawnionych do wystawia recept
lub osób prowadzących obrót produktami leczniczymi.

Oświadczam, że jestem lekarzem, farmaceutą
lub osobą prowadzącą zaopatrzenie w produkty lecznicze.


Akceptuj