REKLAMA
Autor: rx edu pl Opublikowano: 29 czerwca 2018

Czy przy użyciu 4g maści do recepty robionej wyceniam 4 g czy tubkę 15 g? Czy resztę maści zwracam pacjentowi?

Artykuł pochodzi z serwisu
Niestety w tym przypadku wycenia się tylko zużytą ilość leku (§ 5 ust. 2 pkt 1 rozporządzenia sprawie leków, które mogą być traktowane jako surowce farmaceutyczne przy sporządzaniu leków recepturowych). Jeżeli było uzgodnione, np. ze względu ma cenę leku lub fakt, że raczej się już nie wykorzysta zaczętej maści, to można policzyć resztę preparatu poza recepturą (o ile jest to lek o kategorii dostępności OTC) i oddać pacjentowi. Jeżeli jest to lek na receptę, to niewykorzystana część zostaje w aptece.
Artykuł pochodzi z serwisu
REKLAMA
REKLAMA

Udostępnij tekst w mediach społecznościowych