REKLAMA
Autor: Redakcja rx edu pl Opublikowano: 31 stycznia 2019

Czy zapis o możliwości wydania najmniejszego op., przy przekroczonym dawkowaniu jeszcze istnieje?

Artykuł pochodzi z serwisu

Nie mogę znaleźć zapisu o możliwości wydania jednego najmniejszego opakowania przy przekroczonym dawkowaniu ani w rozporządzeniu w sprawie recept ani w PF. Czy ten zapis jeszcze istnieje?

 

Odp.: Niestety obecnie nie ma tego w przepisach, tak samo jak zapisu o wydawaniu leków refundowanych w opakowaniach z wykazu leków refundowanych (pośrednio niektóre z pkt w § 10 ust .1 rozporządzenia w sprawie recept wskazują na wydanie leku refundowanego – brak dawkowania lub ilości). Do 31 grudnia nie było problemu, ponieważ mogliśmy realizować recepty na starych zasadach. Obecnie musimy czekać na jakąś nowelizacja.

REKLAMA
Pisaliśmy o tym przy okazji opracowania rozporządzenia w sprawie zapotrzebowań oraz wydawania z apteki:
REKLAMA
Artykuł pochodzi z serwisu
REKLAMA
REKLAMA

Udostępnij tekst w mediach społecznościowych