REKLAMA
Autor: Redakcja rx edu pl Opublikowano: 8 kwietnia 2019

Czy zaświadczenie wydane przez Urząd do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych potwierdza uprawnienie IB?

Artykuł pochodzi z serwisu
REKLAMA

Czy zaświadczenie wydane przez Urząd do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych jest dokumentem upoważniającym do bezpłatnego zakupu leków?

 

REKLAMA

Odp.: Nie jest, chyba że jest w nim wyraźnie mowa o bezpłatnym zaopatrzeniu w leki o kat. dostępności Rp i Rpz.
Dotyczy to jedynie żołnierzy zastępczej służby wojskowej zatrudnionych przymusowo w kopalniach. W zaświadczeniu jako podstawa powinien być w takiej sytuacji podany art. 46 ust. 1 pkt 5 i 6 ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych.

REKLAMA
Artykuł pochodzi z serwisu
REKLAMA
REKLAMA

Udostępnij tekst w mediach społecznościowych