REKLAMA
Autor: Redakcja mgr farm Opublikowano: 16 lutego 2021

DIA: Gdzie mają zgłosić się farmaceuci, którzy nie otrzymali jeszcze żadnej dawki szczepionki?

Artykuł pochodzi z serwisu
REKLAMA

– W związku z informacjami, które otrzymujemy od Państwa, dotyczącymi przebiegu szczepień przeciw COVID-19 dla personelu medycznego na etapie „0” – szczególnie w okresie ostatnich 2 tygodni, kiedy z powodu niedostatecznych dostaw szczepionek zaburzony został harmonogram szczepień w szpitalach węzłowych, Dolnośląska Okręgowa Izba Aptekarska w uzgodnieniu z DOW NFZ we Wrocławiu postanowiła włączyć się w etap organizacji szczepień dla farmaceutów, by ograniczyć do minimum niedogodności związane z telefonicznym ustalaniem terminu szczepienia – informuje DIA na swojej stronie.

W tym celu uzgodniono z DOW NFZ we Wrocławiu zakres współpracy, tak aby farmaceuci, którzy chcą się zaszczepić – mogli to zrobić w maksymalnie zbliżonym do pierwotnego terminie. W rezultacie farmaceuci chcący się jeszcze zaszczepić, mają do wypełnienia specjalny formularz (czytaj również: MZ odpowiada w sprawie szczepień osób z grupy “0”).

Ostateczny termin zgłoszeń został przedłużony do 16 lutego. Na ich podstawie zostanie utworzona lista, która w bezpieczny sposób zostanie przekazana do NFZ celem usprawnienia komunikacji, powiadamiania i samego procesu szczepienia dla farmaceutów z terenu działania DIA.

REKLAMA

– Jednocześnie informujemy, że Biuro DIA – nie jest organizatorem szczepień, nie pośredniczy w ustalaniu konkretnego terminu lub lokalizacji szczepienia dla danej osoby – wskazuje DIA.

REKLAMA

Źródło: ŁW/DIA

Artykuł pochodzi z serwisu
REKLAMA
REKLAMA

Udostępnij tekst w mediach społecznościowych