Diagności popierają farmaceutów | farmacja.pl

Diagności popierają farmaceutów

Obrazek użytkownika farmacja.pl
Autor: farmacja.pl / Opublikowano: 2017-01-27 11:31:34 /

Krajowa Rada Diagnostów Laboratoryjnych w pełni popiera starania Naczelnej Rady Aptekarskiej w kwestii nowelizacji ustawy Prawo farmaceutyczne i wprowadzenia zamian potocznie nazywanych "apteką dla aptekarza".

- Popieramy główne założenia projektu ustawy potocznie nazywane "Apteka dla aptekarza" m.in. przyznanie prawa prowadzenia aptek wyłącznie farmaceutom, bo wyłącznie farmaceuta - jako właściciel apteki - gwarantuje, że podstawowy cel działania apteki jest należycie realizowany - czytamy w stanowisku KRDL.

Krajowa Rada Diagnostów Laboratoryjnych w pełni solidaryzuje się z samorządem aptekarskim w jego staraniach o bezpieczeństwo pacjentów, klientów oraz umożliwieniem należytego, zgodnie z misją "Salus aegroti suprema lex esto", wykonywaniem zawodu przez polskich farmaceutów.
Warto wspomnieć, że sytuacja diagnostów medycznych jest obecnie podobna do tej farmaceutów, z powodu sieci laboratoriów diagnostycznych. 18 stycznia został odwołany prof. dr hab. Macieja Szmitkowskiego (Konsultanta Krajowego w dziedzinie diagnostyka laboratoryjna). Był on solą w oku sieciowych laboratoriów, którym KIDL zarzuca poważne uchybienia wpływające na jakość świadczonych usług, co może mieć wpływ na życie i zdrowie pacjenta.

Stanowisko dostępne pod TYM ADRESEM

Źródło: NIA

Udostępnij
PILNE
ZAMKNIJ
Oświadczenie

Dostęp do zawartości serwisu farmacja.pl jest możliwy
dla osób uprawnionych do wystawia recept
lub osób prowadzących obrót produktami leczniczymi.

Oświadczam, że jestem lekarzem, farmaceutą
lub osobą prowadzącą zaopatrzenie w produkty lecznicze.


Akceptuj