Długa dyskusja w Senacie nad 'apteką dla aptekarza' | farmacja.pl

Długa dyskusja w Senacie nad 'apteką dla aptekarza'

Obrazek użytkownika farmacja.pl
Autor: farmacja.pl / Opublikowano: 2017-04-20 23:03:42 /

Nowelizacja Prawa farmaceutycznego była długo dyskutowana podczas wczorajszego posiedzenia Senatu. Po tym jak senackie Komisje Zdrowia oraz Gospodarki Narodowej i Innowacyjności opowiedziały się za przyjęciem 'apteki dla aptekarza' bez poprawek, wczoraj senatorzy dopytywali przedstawiciela resortu zdrowia o jej szczegóły. Ostatecznie projekt wrócił pod obrady senackich komisji, które błyskawicznie odrzuciły zgłoszone poprawki.

Ustawa o zmianie ustawy Prawo farmaceutyczne trafiła do porządku obrad Senatu w czwartek niemal w ostatniej chwili z numerem 4. Senatorzy dyskutowali na jej temat blisko 5 godzin. Resort zdrowia tym razem reprezentował podsekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia, Zbigniew Król. Poprzedniego dnia, podczas połączonego posiedzenia Komisji Zdrowia oraz Komisji Gospodarki Narodowej i Innowacyjności, Ministerstwo reprezentował Marek Tombarkiewicz. Zbigniew Król w sposób widoczny nie radził sobie z dociekliwymi pytaniami senatorów - szczególnie należącymi do Platformy Obywatelskiej. Do głosu nie dopuszczono też - ze względów formalnych - Waldemara Budy, który przez cały czas był obecny na sali obrad.
Ostatecznie nie doszło wczoraj do głosowania Senatu nad poprawkami zgłoszonymi do projektu ustawy. Późnym wieczorem zebrały się za to ponownie połączone Komisja Zdrowia oraz Komisja Gospodarki Narodowej i Innowacyjności, aby przegłosować wspomniane poprawki. Pierwsze było głosowanie nad wnioskiem o odrzucenie ustawy w całości, który nie uzyskał poparcia komisji. Uzyskał je za to wniosek o przyjęcie ustawy bez poprawek (11 za, 7 przeciw).

Posiedzenie Senatu zostanie wznowione w piątek o godzinie 9 rano. Tego dnia powinno się też odbyć głosowanie, które zadecyduje o dalszych losach ustawy. Jeśli Senat przychyli się do wniosku Komisji o przyjęcie projektu bez poprawek, trafi on na biurko do Prezydenta Andrzeja Dudy.

Udostępnij

PILNE
ZAMKNIJ
Oświadczenie

Dostęp do zawartości serwisu farmacja.pl jest możliwy
dla osób uprawnionych do wystawia recept
lub osób prowadzących obrót produktami leczniczymi.

Oświadczam, że jestem lekarzem, farmaceutą
lub osobą prowadzącą zaopatrzenie w produkty lecznicze.


Akceptuj