Dr.Max nadal rośnie | farmacja.pl

Dr.Max nadal rośnie

Obrazek użytkownika farmacja.pl
Autor: farmacja.pl / Opublikowano: 2017-01-13 09:43:43 /

BRL Center – Polska, która jest właścicielem sieci aptek Dr. Max i jest spółką wchodzącą w skład grupy kapitałowej Penta, złożyła wniosek do UOKiK o przejęcie kontroli nad siedmioma spółkami prowadzącymi apteki w Polsce.

Do UOKiK wpłynął 5 stycznia wniosek o przejęcie przez BRL Center – Polska z siedzibą we Wrocławiu kontroli nad dwoma spółkami RBW Pharm siedzibami w Kluczborku, Apteką „Pod Wagą” Bartosz Fiołka Sp.j. z siedzibą w Kępnie, Suplemed Sp. z o.o. z siedzibą w Kobylej Górze, Many Farm Sp. z o.o. z siedzibą w Kobylej Górze, Elite Pharm Sp. z o.o. z siedzibą w Ostrzeszowie i Apteką pod Korona Krotoszyn Sp. z o.o. z siedzibą w Krotoszynie.

BRL Center – Polska Sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu wchodzi w skład grupy kapitałowej Penta, na czele której stoi Penta Investments Group Limited.
Grupa Penta jest środkowoeuropejską grupą inwestycyjną specjalizującą się w inwestycjach private equity (inwestycje w spółki) i inwestycjach w nieruchomości. Grupa Penta powstała w 1994 roku i zaczynała działalność jako broker giełdowy. W 2000 r. firma rozpoczęła inwestycje private equity a w 2005 rozszerzyła swoją działalność o inwestycje w nieruchomości.

BRL Center – Polska jest właścicielem sieci aptek „Dr. Max” na terenie Polski. Spółka aktualnie prowadzi bezpośrednio lub przez spółki zależne apteki oraz punkty apteczne położone na terenie 16 województw. Działalność Spółki koncentruje się głównie na terenie województw mazowieckiego, podkarpackiego oraz śląskiego. W skład sieci aptek wchodzą głównie apteki położone w średnich centrach handlowych, przy przychodniach i małych miejscowościach.

Pasywni uczestnicy koncentracji są polskimi spółkami (z ograniczoną odpowiedzialnością, jawną oraz komandytową) posiadającymi apteki działające na terenie kraju. Działalność koncentruje się głównie w województwie wielkopolskim i dolnośląskim.

Źródło: portalspożywczy.pl

Udostępnij
PILNE
ZAMKNIJ
Oświadczenie

Dostęp do zawartości serwisu farmacja.pl jest możliwy
dla osób uprawnionych do wystawia recept
lub osób prowadzących obrót produktami leczniczymi.

Oświadczam, że jestem lekarzem, farmaceutą
lub osobą prowadzącą zaopatrzenie w produkty lecznicze.


Akceptuj